Po raz dziesiąty pobiegną przez most Curie-Skłodowskiej w Warszawie

10 września odbędzie się jubileuszowa dziesiąta edycja Biegu przez Most, którego trasa ulicami dzielnicy Białołęka oraz przez most im. Marie Curie-Skłodowskiej. Z przeprawy rozciąga się widok na piękną panoramę stolicy. Dystans to 10 km, asfaltowa trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Trwają zapisy, w zawodach weźmie udział maksymalnie 1000 uczestników.

Burmistrz też pobiegnie

Bieg zaplanowano na 10 września, a zawodnicy wystartują o godzinie 11:00 przy Galerii Północnej przy ul Światowida 17. Tam też będzie zlokalizowana meta i Miasteczko Biegowe. Taka lokalizacja ułatwi dojazd środkami transportu miejskiego i rowerami miejskimi, a dla osób przyjeżdżających samochodem dostępne będą miejsca parkingowe w Galerii Północnej.

Trasa Biegu przez Most prowadzi ulicami: Świderską, Nowodworską, Odkrytą do skrzyżowania z ul. Stefanika, gdzie będzie nawrót. Po powrocie z ulicy Świderskiej zawodnicy wbiegną na most, by pokonać odcinek specjalny. Po kolejnej nawrotce ostatnia prosta poprowadzi biegaczy do mety.

– To już dziesiąta, jubileuszowa edycja, kiedy biegacze staną na starcie tak ważnego dla naszej dzielnicy wydarzenia. Ogromnie się cieszę, że mieszkańcy dzielnicy Białołęka tak licznie biorą udział w Biegu przez Most, który otwiera tegoroczny cykl Białołęckiej Triady Biegowej. Z ogromną przyjemnością również i ja ponownie stanę na linii startu – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Dzielnicy Białołęka.

Limit czasu na pokonanie dystansu to 90 minut, a w dotarciu do mety w założonym tempie pomogą biegaczom barwnie ubrane “zające”, co jest już tradycją imprezy.

Biegaczy czeka także ponownie  rywalizacja w kategorii „najszybszy biegacz/biegaczka na odcinku specjalnym PRZEZ MOST”, w której będzie można zdobyć statuetki oraz dodatkowe nagrody.

Trwają zapisy

Udział w biegu wymaga rejestracji internetowej i wniesienia opłaty startowej w wysokości 69 złotych. Zapisy on-line będą aktywne do 4 września. Po tym terminie rejestracja będzie możliwa przed startem w biurze zawodów.

Dla wszystkich zawodników zostaną przygotowane pakiety startowe z imiennym numerem startowym i koszulką techniczną z logo wydarzenia. Każdy biegacz, który ukończy zawody, otrzyma po przekroczeniu linii mety pamiątkowy medal, a także wodę i posiłek regeneracyjny.

Nowością tegorocznej edycji będzie klasyfikacja drużynowa. Skład drużyny to 4 zgłoszone i opłacone osoby. W drużynie musi się znajdować co najmniej jeden przedstawiciel płci przeciwnej (może to być trzech mężczyzn i jedna kobieta, trzy kobiety i jeden mężczyzna lub dwie kobiety i dwóch mężczyzn).

W tym roku ponownie podczas Biegu przez Most odbędą się również biegi dedykowane młodszym uczestnikom. Dzieci pobiegną na 3 dystansach, a na wszystkich startujących będzie czekał medal. Bieg dzieci jest bez opłat startowych, a w pakiecie znajduje się medal, pamiątkowa koszulka, imienny numer startowy i woda na mecie. Bieg dzieci odbędzie się w godzinach 12:30 – 13:00

Źródło: Fundacja Run Vegan