16. PKO Poznań Półmaraton ruszył z zapisami

Dzisiaj (19 grudnia) o godzinie 10:00 uruchomione zostały zapisy na 16. PKO Poznań Półmaraton. Wiosenny bieg w stolicy Wielkopolski odbędzie się 14 kwietnia 2024 roku. Na jego starcie stanąć może nawet 10 tysięcy zawodników.

Zgłoszenia na 16. PKO Poznań Półmaraton przyjmowane są na stronie https://halfmarathon.poznan.pl/. Na biegaczy czeka nowy formularz, który ułatwia zamawianie dodatkowych usług związanych z biegiem takich jak m.in. koszulka i jej personalizacja (wpisanie na koszulce imienia zawodnika) czy grawer medalu.

– Bardzo zależało nam na uruchomieniu zapisów jeszcze przed świętami, żeby najbardziej zapaleni biegacze mogli sobie zrobić wspaniały gwiazdkowy prezent – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 16. PKO Poznań Półmaratonu. – Warto nie czekać zbyt długo z decyzją o udziale w naszej imprezie, bowiem cena pakietu startowego będzie co pewien czas rosła – dodaje.

Po ile pakiety?

Biegacze, którzy zapiszą się na 16. PKO Poznań Półmaraton do 15 stycznia skorzystają z najniższej opłaty startowej – 145 złotych. Od połowy stycznia wpisowe wzrośnie i do połowy marca będzie wynosić 170 złotych.  Kolejny próg cenowy to 200 złotych – tyle za pakiet zapłacą biegacze rejestrujący się między 14 marca – 11 kwietnia.

Najwięcej, bo 245 złotych zapłacą zawodnicy, którzy zapiszą się w Biurze Zawodów w dniach 12 i 13 kwietnia.

Fot. Adam Ciereszko

Zawodnicy i zawodniczki, którzy ukończyli 60 lat mogą skorzystać z 50% zniżki na opłatę startową. 25% mniej na wpisowe przeznaczą posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania.

Bezpłatnie w półmaratonie wystartują biegacze, którzy ukończyli wszystkie wcześniejsze 15 edycji Poznań Półmaraton oraz zawodnicy, którzy w tym biegu zajęli miejsca na podium w kategoriach wiekowych. Osoby te mogą bezpłatnie scedować prawo startu na inną osobę.

Cena pakietu startowego nie obejmuje koszulki startowej. Kto chce pobiec w przygotowanym specjalnie na imprezę T-shircie, musi wygospodarować dodatkowe 60 złotych. Koszulki będzie można zamawiać do 14 marca.

Jaka koszulka 16. PKO Poznań Półmaratonu?

Wzór oficjalnej koszulki 16. PKO Półmaratonu zawodnicy wybrali w głosowaniu, które odbyło się w mediach społecznościowych imprezy.

Zwycięska propozycja łączy w sobie nowoczesny design z minimalistycznym stylem. Świetliste pręgi na granatowym tle wskażą półmaratończykom drogę do celu. Na T-shircie pojawią się również logotypy Miasta Poznania oraz sponsora tytularnego, którym jest PKO Bank Polski.

fot. materiały prasowe

Datę 16. PKO Poznań Półmaratonu zaplanowano na 14 kwietnia 2024 roku. Możliwe jest jednak przesunięcie terminu o tydzień, jeżeli na ten dzień wyznaczone zostaną wybory samorządowe.

– Ostateczną datę biegu potwierdzimy niezwłocznie po ogłoszeniu terminu wyborów – informują organizatorzy.

Koronny półmaraton

PKO Poznań Półmaraton od lat należy do cyklu Korony Półmaratonów Polskich zrzeszającej 10 prestiżowych biegów na dystansie 21,097 km. Do mety tegorocznej edycji dobiegło ponad 7,5 tysiąca zawodników, tym samym był to trzeci największy bieg półmaratoński w kraju w 2023 roku.

Trasa poznańskiego biegu jest naprawdę szybka. Wskazują na to rekordowe czasy 00:59:32 (mężczyźni) i 1:07:54 (kobiety).

Źródło: POSiR, red

fot. w nagłówku Jakub Kaczmarczyk