Ruszyły zapisy na 33. Bieg Niepodległości w Warszawie

Wystartowały internetowe zapisy na 33. Bieg Niepodległości, który tradycyjnie wyruszy na stołeczne ulice 11 listopada o godzinie 11:11. Będzie to ostatnia z imprez w tegorocznym cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. W ubiegłym roku był to największy bieg uliczny w Polsce, który zgromadził blisko 10 tysięcy uczestników.

Jak co roku, listopadowy bieg będzie wyjątkowym i symbolicznym zamknięciem sezonu startowego. Uczestnicy pokonają dobrze znaną, szybką 10 km trasę ze startem i metą na wysokości ul. Stawki. Pobiegną prosto w kierunku ul. Batorego mijając po drodze Rondo ONZ.  Na wysokości ul. Rakowieckiej nastąpi nawrotka.

Uczestnicy 33. Biegu Niepodległości na ulicach Warszawy utworzą gigantyczną flagę Polski, gdy  ubrani w białe i czerwone koszulki ustawią się na trasie w dwóch kolumnach. Przed startem nie zabraknie uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

fot. Piotr Dymus

– To nie jest zwykły bieg. Widok biało-czerwonej flagi na starcie jest poruszający zarówno dla biegaczy, jak i kibiców. Biegaczki i biegacze przychodząc w tych kolorach, ustawiając się odpowiednio na starcie pokazują, że patriotyzm mają w sercach. To bodaj najpiękniejsza manifestacja radości i wolności na 11 listopada – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Zapisy trwają

Dostępne są zapisy na bieg dla dorosłych (10 km), kategorię nordic walking na dystansie 6,5 kilometra oraz bieg dla młodzieży w wieku 10-14 na dystansie 1918 metrów.

fot. Piotr Dymus

Opłata startowa dla 1000 pierwszych osób zapisujących się na bieg główny wynosi 70 zł.

Każdy uczestnik ma możliwość dodania do swojego pakietu koszulki technicznej w kwocie 39 zł. Organizatorzy zapowiadają, że niebawem przedstawią ich wzory. Rejestracja na wszystkie wydarzenia odbywa się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Organizatorzy zapraszają do udziału w biegu także tych, którzy 11 listopada nie mogą być w Warszawie. Na przełomie sierpnia i września rozpoczną się zapisy na wirtualną edycję biegu.

Dostępne będą trzy opcje pakietów startowych: z wirtualnym numerem startowym, wysyłkowy z drukowanym numerem i medalem oraz numerem, medalem i koszulką.

Finał Warszawskiej Triady Biegowej 

Bieg Niepodległości jest ostatnią, a zarazem największą z imprez należących do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”, którą tworzą jeszcze Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. W ubiegłym roku do jego mety dotarło 9134 zawodników.

Od dwóch lat imprezy w tym cyklu wspólnie organizują Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacji „Maraton Warszawski”.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”

fot. w nagłówku Piotr Dymus