Anita Włodarczyk zadebiutuje na 1MILI Poznań

Już 17 września na mityngu 1MILI w Poznaniu zadebiutuje jedna z najwybitniejszych polskich lekkoatletek w historii, trzykrotka mistrzyni olimpijska, wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem – Anita Włodarczyk. Mityng 1MILA Poznań to impreza biegowa dla amatorów. Każdy może stanąć na starcie wraz z mistrzynią i spróbować swoich sił na bieżni. Zapisy trwają tylko do 10 września.

To będzie jej pierwsza 1 Mila

Pomysł na udział w mityngu 1 Mila w Poznaniu zrodził się podczas wizyty Anity Włodarczyk w studiu Kanału Sportowego.

Jedna mila to dokładnie 1609m. To będzie najdłuższy dystans, na jakim kiedykolwiek rywalizowała nasza mistrzyni –  mówi Tomasz Smokowski, dziennikarz sportowy i współorganizator mityngu 1MILI. – Specjalnie dla wszystkich debiutantów przygotowujemy oddzielną serię „moja pierwsza 1 Mila”, by mogli nawzajem się wspierać i nie czuć presji wyniku. Bo czas na mecie to tu naprawdę drugorzędna sprawa. Bieganie na stadionie niesie ze sobą niezwykłe emocje i każdy z Was może je przeżyć – podkreśla Smokowski.

Swój start wraz z Anitą Włodarczyk zapowiedział już były piłkarz reprezentacji Polski, legenda Lecha Poznań, Łukasz Trałka.

– Jeśli chcecie dołączyć do tej serii i pobiec wraz z nimi, wystarczy się zarejestrować. Zapisy na 1 Milę Poznań potrwają do 10 września lub do wyczerpania limitu miejsc – zaznaczają organizatorzy.

1MILA – impreza dla całej rodziny

W niedzielę 17 września stadion POSiR Golęcin w Poznaniu wypełni się amatorami biegania w każdym wieku. W tym roku na mityngu „1MILA – mityng lekki i atletyczny”, organizowanym przez Fundację Zdrowy Ruch, będzie można wystartować w aż pięciu konkurencjach.

Poza biegiem głównym na 1 Milę (w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania w biegu na milę), rywalizować można również drużynowo w Sztafetach 4x400m, Sztafetach Rodzinnych oraz w Lekkiej Piątce, czyli biegu na 5km, ze startem i metą na stadionie, którego trasa wiedzie zielonymi alejami wokół Jeziora Rusałka. Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w Biegach Dzieci (100m, 400m, 800m).

Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Poznań, marki Enea i pozostałych naszych Partnerów, możemy z roku na rok rozwijać nasz mityng – mówi Magda Sołtys, organizatorka 1MILI. – W tej edycji mamy dla Was wiele nowości, m.in. piękne koszulki techniczne i nową konkurencję: Sztafety Rodzinne, w których dorośli i dzieci mogą wystartować wspólnie – wylicza.

Dodatkowo, poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne, bezpłatne atrakcje w strefie expo: Rodzinna Strefa Aktywności Enea, testy sprzętu marki Garmin, wielka strefa aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, spotkania z gwiazdami sportu, m.in. Marcinem Lewandowskim, Ambasadorem 1MILI, a także konkursy oraz strefa relaksu z leżakami i foodtruckami.

Wsparcie dla młodych mistrzów

Zapisując się na dowolny bieg rozgrywany w ramach mityngu 1MILI, można też przekazać cegiełkę charytatywną na rzecz Programu „Wybiegaj w przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch. To już trzeci rok, kiedy uczestnicy 1MILI wspierają młodych, zdolnych biegaczy, podopiecznych Fundacji.

W tegorocznej edycji Programu pomoc otrzymuje aż 12 Stypendystów oraz organizowane są otwarte, bezpłatne warsztaty psychologiczne dla całej społeczności młodych lekkoatletów. Stypendyści Fundacji to wschodzące gwiazdy polskiej lekkoatletyki, m.in. Zuzanna Wiernicka, rekordzistka Polski i  zdobywczyni srebrnego medalu na 3000m na zakończonych właśnie Mistrzostwach Europy U20 w Jerozolimie.

– W zeszłym sezonie  startujący na 1MILI przekazali na nasz Program łącznie aż 21 000 zł. Po cichu liczymy na pobicie i tego rekordu – mówi Ada Smokowska, założycielka Fundacji Zdrowy Ruch i Dyrektorka imprezy.  – Każdy, kto przy zapisach zdecyduje się przekazać cegiełkę #WybiegamPrzyszłość, otrzyma od nas wyjątkowy, złoty numer startowy. Dołączcie do złotej drużyny pomagających biegaczy – zachęca.

Źródło: Fundacja Zdrowy Ruch

fot. w nagłówku Depositphotos.com