15. Silesia Marathon z ofertą last minute. Teraz albo nigdy

Zapisy na jubileuszowy 15. Silesia Marathon zostały zamknięte 10 września, ale wczoraj organizatorzy największej imprezy biegowej na Śląsku udostępnili pulę dodatkowych pakietów na każdym z dystansów – maratonu, półmaratonu i ulicznego ultramaratonu na trasie 50 km. To już ostatnia szansa, aby 1 października wziąć udział w śląskim święcie biegania, bowiem zgodnie z regulaminem numery można było przepisywać jedynie do 31 sierpnia.

Maratońskie last minute

Pakietów do sprzedaży trafiło naprawdę niewiele, dlatego warto pospieszyć się z zapisami. Łącznie to 115 miejsc, z których najwięcej, bo 60 przypisanych zostało do półmaratonu, 30 do biegu na królewskim dystansie i tylko 25 wejściówek na ultramaraton.

Wpisowe na maraton kosztuje 250 złotych, na półmaraton 210 złotych, a na ultramaraton 260 złotych. Warto podkreślić, że pakiety startowe na Silesia Marathon obejmują oficjalną koszulkę techniczną, bez dopłaty.

Zapisy na wszystkie biegi w programie 15. Silesia Marathonu prowadzone są na stronie internetowej silesiamarathon.pl 

Aktualnie na liście startowej wszystkich imprez jest już ponad 7,2 tysiąca zawodników. Oznacza to, że 1 października na Śląsku odbędzie się jedna z największych imprez biegowych w Polsce. Najwięcej, bo 4496 biegaczy szykuje się do startu w Silesia Półmaratonie, prawie 2,5 tysiąca pobiegnie w maratonie, a 202 najwytrwalszych pobiegnie ultramaraton.

fot. Konrad Morawski

Jedyny taki maraton

Silesia Marathon to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez biegowych w kraju, która na swój start przyciąga tysiące biegaczy. Atutem wydarzenia są oryginalna trasa prowadząca przez cztery śląskie miasta (Katowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice i Chorzów), świetna organizacja biegu, tysiące kibiców i meta na Stadionie Śląskim, największej w kraju arenie lekkoatletycznej.

Uczestnicy Silesia Marathon mijać będą miejsca nawiązujące do industrialnego klimatu regionu oraz tereny zielone, które stanowią aż 60% całości trasy. Wczesna pora startu biegu głównego (8:00) również powinna sprzyjać niższej temperaturze, w której łatwiej o rekordowe wyniki. W tym roku wśród uczestników Silesia Marathonu będzie jego pomysłodawca i dyrektor Bohdan Witwicki.

red

fot. w nagłówku Konrad Morawski