„Biegnij Warszawo” w samo południe. Meta na stadionie Legii gotowa

Już jutro, 30 września odbędzie się piętnasta edycja „Biegnij Warszawo”. Start biegu punktualnie o godzinie 12:00. Na prawie 6 tysięcy uczestników czeka spektakularna trasa w centrum stolicy i meta na stadionie Legii Warszawa. 

Za wschodnią trybuną stadionu przy ulicy Łazienkowskiej 4 organizatorzy wytyczą miasteczko, w którym znajdą się depozyty i szatnie.

Stamtąd biegacze przejdą na linię startu znajdującą się przy ulicy Myśliwieckiej tuż przed siedzibą radiowej „Trójki”. Z tego miejsca w godzinach 10-13 nadawana będzie specjalna audycja „Trzy Strony Dźwięku”, którą poprowadzi Tomasz Miara. Porozmawia z organizatorami, uczestnikami oraz przedstawicielami trójkowej ekipy, która również weźmie aktywny udział w biegu.

Z Myśliwieckiej kolejno ulicami Rozbrat, Solec i Tamka zawodnicy dotrą do Mostu Świętokrzyskiego, którym przeprawią się na drugą stronę Wisły. Tam czekać będzie na nich skręt w prawo, w ulicę Wybrzeże Szczecińskie, którą obok stadionu PGE Narodowego dobiegną do Mostu Poniatowskiego.

Potem biegacze powrócą na lewy brzeg i przy Rondzie de Gaulle’a skręcą w prawo, w Nowy Świat i Świętokrzyską. Na koniec ponownie Tamką popędzą przez Powiśle prosto do mety usytuowanej na płycie stadionu Legii Warszawa.

Trasa „Biegnij Warszawo” posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Będzie się działo

Organizatorzy „Biegnij Warszawo” zapowiadają, że na trasie przygotowane będą wysepki z grającymi na żywo muzykami, a bezpośrednio po ukończeniu biegu każdy będzie mógł wygrawerować na pamiątkowym medalu uzyskany czas.

Nowością podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji wydarzenia, będzie m.in. przejazd po trasie biegu 200 kolarzy z sekcji Legii Warszawa, którzy wystartują 15 minut przed biegnącymi, a na odcinku specjalnym pomiędzy 4 a 6 kilometrem będą mieli możliwość pościgać się na czas.

fot. Biegnij Warszawo

Na liście startowej piętnastej edycji Biegnij Warszawo jest około 6 tysięcy uczestników. Przypomnijmy, że w 2022 roku bieg ukończyło 3875 osób, a w ostatnim roku przed pandemią 6165 zawodników.

Ubiegłoroczną edycję imprezy wygrali Mariusz Giżyński (31:31) i Iwona Bernardelli (34:30).

„Biegnij Warszawo” – co to za bieg?

„Biegnij Warszawo” to jeden z najstarszych w Polsce biegów masowych na dystansie 10 km. Jego trasa prowadzi przez najbardziej znane i rozpoznawalne miejsca w stolicy. W latach 2005-2007 impreza nosiła nazwę Run Warsaw, a długość trasy wynosiła początkowo 5 kilometrów.

W roku 2008 bieg odbył się w ramach globalnej edycji Nike Human Race już na dystansie 10 kilometrów. Rekord frekwencji padł w 2013 roku, gdy do mety dotarło aż 11 856 zawodników.

Od roku 2009 organizowany jest nieprzerwanie pod nazwą „Biegnij Warszawo” przez Klub Biegacza „Sporting” prowadzony przez Bogusława Mamińskiego, wicemistrza świata i Europu w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

red

fot. Biegnij Warszawo