Jakie atrakcje od Nationale-Nederlaneden dla maratończyków i kibiców?

Już jutro, 24 września z położonej w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki ulicy Emilii Plater na trasę 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego wyruszy ponad 6 tysięcy zawodników. Święto biegania w stolicy rozpoczyna się jednak dzisiaj, dlatego warto przez weekend odwiedzić miasteczko biegacza przy PKiN. Szczególnie strefę sponsora tytularnego imprezy, który przygotował dla biegaczy oraz kibiców wiele atrakcji związanych m.in. ze zdrowym trybem życia oraz regularną profilaktyką.

Dbanie o zdrowie to nie sprint, to maraton

Przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Alei Jerozolimskich zaparkował mobilny gabinet Medbus, w którym bezpłatnie można wykonać badania USG piersi, jąder oraz tarczycy, jak również skorzystać z konsultacji dermatologicznej obejmującej dermoskopową ocenę znamion skórnych.

Gabinet będzie czynny dzisiaj w godzinach 11:00 – 19:00 i w dniu maratonu w godzinach 8:30 – 16:30. Zapisy na badania będą przyjmowane na miejscu około 20 minut przed ich planowanym rozpoczęciem.

Poza tym wszyscy, którzy odwiedzą dzisiaj strefę Nationale-Nederlanden w Pałacu Kultury i Nauki będą mieli okazję wykonać analizę składu ciała, a dokładniej aż 30 parametrów. Każda osoba, która weźmie udział w tym badaniu, otrzyma wynik w postaci karty pomiarów wraz z interpretacją eksperta fizjoterapeuty.

– W mobilnym Medbusie, jak też w strefie biegacza w Pałacu Kultury i Nauki oferujemy wszystkim chętnym możliwość przebadania się oraz sprawdzenia kondycji swojego ciała. To jednak nie wszystko. Wszystkich maratończyków ubezpieczymy też na wypadek uszkodzenia ciała (NNW). To ubezpieczenie niesie szczególną wartość dla wszystkich osób, które uprawiają sport, ponieważ zapewnia wypłatę dodatkowych pieniędzy w przypadku doznania kontuzji lub wypadku podczas biegu – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

Biegać od małego

Nationale-Nederlanden patronuje również dzisiejszym zmaganiom dzieci i młodzieży w ramach 8. Mini Maratonu. To impreza biegowa skierowana do wielu grup wiekowych. Młodzi uczestnicy będą rywalizować na dystansach dostosowanych do ich wieku. Dzieci do lat trzech mogą wystartować wraz z opiekunem, a górny limit wieku to 16 lat.

W programie są biegi na dystansach od 50 do 1500 m. Wszystkie wystartują z położonej w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki ulicy Emilii Plater. Na liście startowej jest już ponad 600 zawodników, a dołączyć można nawet dzisiaj.

Każdy uczestnik niezależnie od kategorii wiekowej, otrzyma na mecie wyjątkowy medal. Dodatkowo ci, którzy osiągną najlepsze wyniki w swoich kategoriach, zdobędą pamiątkowe puchary.

Po biegu w strefie Nationale-Nederlanden będzie można wziąć udział w specjalnej olimpiadzie sportowej. Dostępnych będzie pięć stacji sportowych z różnymi zadaniami do wykonania. Za zaliczenie poszczególnych ćwiczeń dzieci będą kolekcjonowały pieczątki. Gdy zbiorą wszystkie, otrzymają od marki upominek.

Czas na zdrowe emocje

Czym byłby Maraton Warszawski bez kibiców dopingujących biegaczy? Podczas kilkugodzinnego biegu będzie możliwość zagrzewania swoich bliskich do boju zarówno na trasie, jak i w miasteczku kibica. W urządzonej przez Nationale-Nederlanden strefie kibica przy Pałacu Kultury, będzie okazja do wykonania filmu slow-motion, bumeranga oraz standardowych zdjęć z gadżetami do przebrania w specjalnej fotobudce 360.

Ponadto, na starszych kibiców będą czekać gadżety, a dla najmłodszych – dmuchaniec i dodatkowe atrakcje. Na trasie biegu zorganizowane zostaną również strefy kibica Nationale-Nederlanden. Jedna na skrzyżowaniu Krakowskiego Przedmieścia z ulicą Świętokrzyską, druga – pod Hotelem Bristol.

– Wierzymy, że aktywność fizyczna, odpowiednio zbilansowana dieta, regularne badania i pozytywne nastawienie do życia, są kluczowe w długodystansowym myśleniu o zdrowiu. Dlatego od lat wspieramy inicjatywy, które promują zdrowy tryb życia, a idea biegów jako formy aktywności jest nam szczególnie bliska. Zbliżający się 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski to kolejna inicjatywa, dzięki której możemy motywować do zmian na lepsze, poprzez wykreowanie angażującej, otwartej przestrzeni, z mnóstwem dobrej zabawy, wspólnego spędzania czasu i jednoczesnego promowania zdrowego trybu życia oraz systematycznej profilaktyki – dodaje Marta Maszewska-Danielewicz.

Wsparcie dla maratończyków

Jedną z najważniejszych grup zaangażowanych w organizację Maratonu Warszawskiego są wolontariusze. Wśród nich znajdą się również przedstawiciele Nationale-Nederlanden, którzy podobnie jak podczas marcowego 17. Półmaratonu Warszawskiego będą wspierać biegaczy w punktach odżywiania.

Pierwszy z nich znajdzie się na 4,5 km biegu na Wybrzeżu Szczecińskim przy skrzyżowaniu z ulicą Sokolą, a drugi na Krakowskim Przedmieściu w okolicy skweru Hoovera na około 40 km trasy. W obu miejscach będą również Strefy Kibica Nationale-Nederlanden z DJ-em, saksofonistą oraz innymi atrakcjami.

#BiegamDobrze

Nationale-Nederlanden po raz kolejny angażuje się także w akcję społeczną #BiegamDobrze, w ramach której biegacze tworzą wirtualne skarbonki na rzecz jednej z dziesięciu organizacji charytatywnych. Marka dołoży do tych, które zbiorą najwyższe sumy kwoty 15, 10 oraz 5 tysięcy zł.

– Zaangażowanie w działania społeczne to jeden z fundamentalnych obszarów naszej działalności. Dzięki ponownemu wsparciu #BiegamDobrze – największej biegowej akcji charytatywnej w Polsce, mamy możliwość niesienia pomocy finansowej organizacjom charytatywnym, które każdego dnia otaczają opieką i wsparciem potrzebujących. Przyłączając się do akcji, promujemy w społeczeństwie chęć niesienia bezinteresownej pomocy innym, jednocześnie doceniając ogromne zaangażowanie i trud maratończyków biegnących ponad 40 kilometrowy dystans w słusznej sprawie – podsumowuje dyrektorka komunikacji korporacyjnej i rzeczniczka prasowa Nationale-Nederlanden.

Źródło: Nationale-Nederlanden

fot. w nagłówku Piotr Dymus