Pakiety startowe na Niepodległą Piątkę tańsze jeszcze tylko dzisiaj

Już 5 listopada po raz kolejny wystartuje Niepodległa Piątka – impreza w randze Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn oraz Drużyn na 5 km organizowana na PGE Narodowym. Organizatorzy przygotowali pulę 1,5 tysiąca pakietów. Jeszcze tylko dzisiaj (29 września) można zapisać się na bieg w najniższej możliwej cenie 79 złotych.  

Data wydarzenia, czyli 5 listopada jest nieprzypadkowa, to ostatnia niedziela przed 11 listopada. Zawody stanowią formę świętowania 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólny start w Niepodległej Piątce jest wyrazem wdzięczności kolejnych pokoleń za wolność naszego kraju.

– Hasłem tegorocznej edycji biegu jest #LiczymySięWszyscy. To idea, która niesie ze sobą ważny, podwójny przekaz. Po pierwsze, wszyscy jesteśmy ważni dla Niepodległej Polski i potrafimy ze sobą współpracować. Po drugie, w biegu może wziąć udział każdy, a swoim wynikiem może przyczynić się do wspólnego sukcesu – podkreślają organizatorzy.

Trasa na rekordy

Zawody wyróżnia ultraszybka i płaska trasa poprowadzona na 1-kilometrowej pętli wokół PGE Narodowego. Jej kształt powoduje, że biegacze mogą liczyć na gorący doping kibiców. Wyniki uzyskane podczas Niepodległej Piątki są oficjalnie uznawane, ponieważ trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Start biegu nastąpi w dziesięciu turach, począwszy od godziny 9:00. Jako pierwsi zmagania rozpoczną nieco wolniejsi biegacze i z każdą kolejną serią z dystansem 5 km mierzyć będą się coraz lepiej wytrenowani zawodnicy. Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo organizatorzy wprowadzili ograniczenie liczby uczestników. W pierwszych czterech wystartuje po około 250 osób, w piątej limit wyniesie 200 osób, a dwie ostatnie serie zgromadzą po 150 osób każda. Zestaw uzupełnią trzy tury biegów dla dzieci i młodzieży na dystansach 200 m, 400 m i 1 km.

Szczególnie wiele emocji dostarczyć powinny finałowe serie zaplanowane na godzinę 15:00 i 15:30. Wystąpią w nich elitarni biegacze i biegaczki walczący o tytuły mistrzów Polski w biegu na 5 km oraz amatorzy legitymujący się rekordami życiowymi na poziomie co najmniej 20 minut (kobiety) i 17 minut (mężczyźni).

Przed rokiem, złote medale mistrzostw kraju podczas zawodów na PGE Narodowym wywalczyli Sabina Jarząbek (16:19) i Mateusz Kaczor (14:14).

Ostatnia szansa na najtańszy pakiet

Dzisiaj (29 września) kończy się pierwsza tura sprzedaży pakietów na Niepodległą Piątkę. Tylko do północy można wejść na stronę https://niepodlegla5.pl i zarezerwować miejsce na liście startowej płacąc za pakiet 79 złotych.

Od jutra wpisowe zdrożeje i do połowy października będzie kosztować 10 złotych więcej. W pakiecie znajduje się numer startowy, chip do pomiaru czasu, a także pamiątkowa koszulka i medal na mecie.

red