W jakiej telewizji obejrzeć Maraton Berliński w 2023 roku?

Już w niedzielę, 24 września o godzinie 9:15 na trasę 49. BMW Berlin Marathon wyruszy około 45 tysięcy biegaczy. Stawkę najlepszych zawodników otwierają legendarny Kenijczyk Eliud Kipchoge i superszybka Tigist Assafa z Etiopii. Bieg na żywo śledzić będzie ponad milion kibiców na ulicach Berlina i telewidzowie w ponad 100 krajach na całym świecie, również w Polsce.

Uczestnicy Maratonu Berlińskiego wystartują w czterech falach. Pierwsza, w której znajdą się zawodnicy elity, wyruszy punktualnie o godzinie 9:15. Trochę wcześniej, bo o godzinie 9:00 rozpocznie się telewizyjna transmisja na antenie Polsat Sport Fight. Bieg będą mogli zobaczyć również użytkownicy aplikacji mobilnej Polsat Box Go, którzy mają wykupiony odpowiedni abonament.

BMW Berlin Marathon to bieg zaliczany do prestiżowego cyklu Abbott World Marathon Majors, który skupia sześć największych maratonów na świecie (Tokio, Londyn, Boston, Berlin, Chicago, Nowy Jork).

O popularności biegu w stolicy Niemiec świadczy fakt, że relację na żywo pokaże prawie 100 stacji telewizyjnych w całej Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Północnej, a także w Nowej Zelandii i Australii.

fot. SCC EVENTS/PhotoRun

W niedzielę w Berlinie będą optymalne warunki do biegania. Ma być niewielkie zachmurzenie, a temperatura w momencie startu ma wynosić najwyżej 11 stopni. Do godziny 13 powinna wzrosnąć maksymalnie 5 kresek. W takich warunkach rosną szanse na kolejny, trzynasty już rekord świata w historii tego maratonu.

Naszą zapowiedź niedzielnego biegu znajdziecie na tej stronie.

red

fot. w nagłówku SCC EVENTS/@robin_we1