Coraz bliżej biegowych zmagań na hucie. Ostatnia szansa na pakiet startowy

Jeszcze przez kilka dni trwają zapisy do siódmej edycji Przeszkodowego Biegu Hutnika. Najbardziej industrialne zawodów sportowe w Polsce odbędą się już w niedzielę, 8 października. Organizatorzy zaprezentowali medal i zapowiadają atrakcyjny pakiet startowy.

Do piątku można zgłosić swój udział do odbywających się na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa zmagań biegowych. Przypomnijmy, że start w Przeszkodowym Biegu Hutnika na dystansie kilkunastu kilometrów to jedyna i niepowtarzalna okazja do eksploracji najdzikszych terenów zakładu przemysłowego.

Uczestnicy zwiedzą szereg hal i pustostanów. Zmierzą się także z przeszkodami wynikającymi z ukształtowania terenu (np.  doły, hałdy żwiru czy piasku), a także elementami tamtejszej infrastruktury (m.in. pręty, bloki kamienne).

Liczba miejsc limitowana

Z uwagi na panujące na hucie restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa, pula pakietów startowych jest ograniczona do 360, a uczestnicy startują w kilkunastoosobowych grupach, biegnąc po szczelnie otaśmowanej trasie. Wciąż można zapisać się do biegu, choć miejsc ubywa z każdym dniem.

Kilka dni temu organizatorzy zaprezentowali medal, który oddaje ducha i klimat miejsca, jakim jest Huta ArcelorMittal Warszawa.

  – Udział w zawodach jest niezapomnianym przeżyciem, a medal ma być pamiątką na całe życie, różniącą się od tych z innych imprez biegowych – powiedział Sławek Jagnyziak, dyrektor sportowy Przeszkodowego Biegu Hutnika.

Poza medalem na mecie każdy z uczestników otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, a w nim między innymi: koszulkę, wodę mineralną, napój energetyczny oraz upominki i gadżety od sponsorów biegu. Na mecie biegacze mogą liczyć na ciepły posiłek regeneracyjny. Dla najlepszych przewidziano trofea w formie prawdziwych, wytapianych na miejscu stalowych prętów.

Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna (OPEN dla mężczyzn i kobiet) oraz drużynowa. Nagrodzeni będą również najlepsi Mastersi oraz najszybszy warszawiak i warszawianka.

Coś dla małych hutniczków

Równolegle toczona będzie rywalizacja najmłodszych fanów mocnych wrażeń w Przeszkodowym Biegu Hutniczka na specjalnie przygotowanym mini-torze przeszkód. Mogą w nim wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 15 lat, które pokonają różne dystanse (od 600 do 1600 metrów).

Na trasie ustawieni będą wolontariusze, pomagający młodym adeptom biegania w pokonywaniu bardziej wymagających przeszkód. Każdy z uczestników otrzyma medal, kubek z logo biegu oraz weźmie udział w losowaniu nagród-niespodzianek. Zapisy do biegu dzieci prowadzone są pod tym samym linkiem, co dla dorosłych.

Partnerem Przeszkodowego Biegu Hutnika jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Bieg dofinansowany jest ze środków Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Rywalizację dzieci dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Więcej informacji o samym biegu znajduje się pod adresem: www.bieghutnika.pl Zapisy prowadzone są pod adresem: https://zapisyonline.pl/wydarzenie/404,vii-przeszkodowy-bieg-hutnika

Źródło: Projekt Komunikacja