Finisz zapisów na Bieg Niepodległości w Poznaniu

Organizatorzy Biegu Niepodległości RunPoland w Poznaniu poinformowali, że otrzymali już ponad 4,5 tysiąca zgłoszeń od zawodników. Tym samym dostępnych jest jeszcze mniej niż 500 pakietów. Bieg na dystansie 10 km wystartuje 11 listopada tradycyjnie o godzinie 11:11.

Bieg ruszy z ulicy Grunwaldzkiej u zbiegu z ulicą Śniadeckich. Uczestnicy pobiegną 5 kilometrów do ulicy Cmentarnej gdzie po nawrocie wrócą drugie 5 kilometrów do miejsca startu a zarazem mety, gdzie czekać będą m.in. pamiątkowe medale oraz rogale świętomarcińskie i woda.

Prosta i płaska trasa biegu oraz tradycyjnie niska temperatura powinny sprzyjać osiąganiu rekordowych wyników. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Izabela Paszkiewicz z czasem 32:43 ustanowiła w Poznaniu rekord mistrzostw Polski na dystansie 10 kilometrów.

Wyjątkowy medal

Medal poznańskiego Biegu Niepodległości  jest wyjątkowo okazały. Wykonany w formie statuetki przedstawia siedzącego na koniu Tadeusza Kościuszkę dzierżącego w prawym ręku szablę. To czwarty kolejny medal poznańskiego biegu z motywem konia.

Organizatorzy szczycą się tym, że projektowane przez nich sportowe pamiątki czterokrotnie (2016, 2018, 2019, 2022) zostały uznane najładniejszymi medalami w Polsce w plebiscycie przez czytelników portalu MaratonyPolskie.pl.

Zapisy na Bieg Niepodległości w Poznaniu trwają na tej stronie. Aktualna opłata startowa wynosi 98 złotych.

Biuro zawodów znajdować się będzie na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich w hali numer 6. Tam też uczestnicy będą mogli skorzystać z depozytów. Pakiety będą gotowe będą do odbioru w dniu 10 listopada od godziny 15:00 do 20:00 (dla mieszkańców aglomeracji Poznania) oraz w dniu biegu 11 listopada od 7:00 do 10:00, również w hali numer 6.

Poznański Bieg Niepodległości RunPoland odbywa się od 2016 roku. W trzeciej edycji imprezy w 2018 roku do jego mety dotarło 22 tysiące 535 zawodników – był to największy bieg uliczny w historii Polski.

Źródło: Bieg Niepodległości RunPoland