Pękło 11 tysięcy zapisanych na 33. Bieg Niepodległości. Medal pełen symboli

Wielkimi krokami zbliża się 33. Bieg Niepodległości, który wystartuje 11 listopada, a na liście startowej jest już 11 tysięcy osób. Tego dnia każdy znajdzie coś dla siebie – oprócz tradycyjnego dystansu 10 km organizatorzy przygotowali również nordic walking na 6,5 km, Milę Niepodległości dla najmłodszych biegaczy, i bieg wirtualny. Na każdego na mecie czeka pamiątkowy medal z motywem nawiązującym do Święta Niepodległości.

Bieg Niepodległości to wydarzenie sportowe pełne symboli: start o godzinie 11:11, Mila Niepodległości dla najmłodszych biegaczy na dystansie 1918 metrów, wspólne odśpiewanie hymnu narodowego oraz utworzenie ogromnej biało-czerwonej flagi na starcie i patriotyczna oprawa. Program imprezy wygląda imponująco, a to tylko niektóre z wątków nawiązujących do narodowego święta.

Organizatorzy stołecznego biegu przedstawili projekt medalu wykonanego z patynowego mosiądzu. Sportowa pamiątka, która trafi do uczestników na mecie będzie miała efektowną formę krążka z trzema orzełkami na awersie, a także wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego i konturami Polski w jego górnej części i barwami w dolnej. Na medalu znajdują się również pierścień z orłem i  fragment zapisu nutowego hymnu narodowego.

Wirtualnie i stacjonarnie

Zapisy na 33. Bieg Niepodległości trwają na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com/pl. Pakiet startowy do 7 listopada kosztuje 90 zł, potem podrożeje o 9 złotych. Jak poinformowali organizatorzy do dzisiaj zarejestrowało się już ponad 11 tysięcy zawodników.

Trasa biegu tradycyjnie wieść będzie ulicami Alei Jana Pawła oraz Alei Niepodległości w Warszawie – jest szybka i prosta. Dla tych, którzy nie mogą tego dnia być w stolicy świetnym rozwiązaniem może okazać się wirtualna edycja Biegu Niepodległości.

W ten sposób w dowolnym miejscu na świecie można świętować na sportowo. Dystans 10 km będzie można pokonać w dniach 11-17 listopada o jakiejkolwiek porze na wybranej przez siebie trasie.

– Zachęcamy, aby wyruszyć tradycyjnie 11 listopada, o godzinie 11:11 – dokładnie wtedy, kiedy w Warszawie wystartuje  bieg stacjonarny. Bieg może być okazją do sprawdzenia swojej formy na zakończenie sezonu lub jesiennego marszobiegu z bliską osobą. Oczywiście uczestnicy biegu wirtualnego, również mogą otrzymać pamiątkowe medal za udział – podkreślają organizatorzy.

Kiedy i gdzie odebrać pakiet?

Numery startowe odebrać będzie można w Biurze Zawodów w dniach 8-10 listopada w godzinach 12:00-20:00 w Centrum Handlowym „Arkadia”, przy ul. Jana Pawła II 82. 11 listopada (sobota) biuro będzie funkcjonowało tylko w godzinach 8:00-10:00, a numery wydawane będą tylko uczestnikom spoza Warszawy.

Bieg Niepodległości jest ostatnią, a zarazem największą imprezą należącą do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Towarzyszą mu Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. Na wydarzenia zapraszają Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”