Półmaraton w Berlinie dołącza do cyklu SuperHalfs

Z początkiem 2024 roku do cyklu SuperHalfs skupiającego najbardziej prestiżowe półmaratony na świecie dołączy Generali Berlin Half Marathon, który tradycyjnie odbywa się na początku kwietnia. Tym samym serię tworzyć będzie łącznie sześć biegów w Lizbonie, Pradze, Berlinie, Kopenhadze, Cardiff i Walencji.

SuperHalfs jak World Marathon Majors

SuperHalfs to cykl półmaratonów, który mechanizmem działania przypomina trochę serię Abbott World Marathon Majors, do której należy sześć największych maratonów na świecie (Tokio, Boston, Londyn, Berlin, Chicago i Nowy Jork). Za ukończenie każdego z biegów maratończycy otrzymują wirtualne gwiazdki, które na mecie ostatniego zamieniają się w bardzo efektowny medal SixStar Finisher.

Podobnie funkcjonuje to w cyklu SuperHalfs uruchomionym w 2020 roku, tuż przed wybuchem pandemii Covid-19. Za ukończenie kolejnych biegów zawodnicy kompletują wirtualne pieczątki do swoich SuperPassportów. Gdy zbiorą wszystkie, czeka na nich nagroda w postaci okazałego SuperMedalu i tytułu SuperRunner.

fot. SCC EVENTS/ Sportografen

Dotychczas biegacze mieli 36 miesięcy na ukończenie wszystkich biegów z serii SuperHalfs od daty startu w pierwszej imprezie w cyklu. Wraz z dołączeniem półmaratonu w Berlinie, organizatorzy zmieniają zasady gry i wydłużają czas na skompletowanie sześciu startów do 60 miesięcy. Biegacze, którzy są w trakcie SuperJourney będą mieli możliwość otrzymania medalu po ukończeniu pięciu biegów, a zawodnicy, którzy już wybiegali swój SuperMedal, po starcie w stolicy Niemiec będą mogli dodać do swojego wirtualnego SuperPassportu szóstą pieczątkę.

W pogoni za pieczątkami

Jak podali organizatorzy SuperHalfs w zbieranie wirtualnych pieczątek z biegów zaangażowało się już ponad 20 tysięcy biegaczy. Liczą, że dołącznie Generali Berlin Half Marathon spowoduje zwiększenie zainteresowania cyklem.

Przed nami ostatnia imprez w cyklu SuperHalfs w 2023 roku, czyli Valencia Half Marathon, który odbędzie się 22 października. W przyszłym roku seria rozpocznie się 10 marca od półmaratonu w Lizbonie, a potem kolejno będą: Praga (sobota, 6 kwietnia), Berlin (niedziela, 7 kwietnia), Kopenhaga, (15 września), Cardiff (6 października), Walencja (27 października).

Źródło: SCC Events

fot. w nagłówku SCC EVENTS/Sebastian Wells (OSTKREUZ)