Prawie 10 tysięcy uczestników 33. Biegu Niepodległości. A to nie koniec zapisów

33. Bieg Niepodległości w Warszawie odbędzie się dopiero 11 listopada, a na listach startowych jest już prawie 10 tysięcy zawodników. Czeka na nich szybka trasa na dystansie 10 km, a także atmosfera biegowego święta. Organizatorzy przedstawili wzór koszulek, które można zakupić podczas zapisów na bieg. Dostępne są w dwóch kolorach – białym i czerwonym, dzięki czemu uczestnicy na ulicach stolicy utworzą gigantyczną flagę Polski.

Bieg Niepodległości to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. W ubiegłym roku z 9143 zawodnikami otwierał listę  największych biegów w kraju. W tym roku organizatorzy spodziewają się nawet 13 tysięcy biegaczy. Zapisy trwają do 7 listopada na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com. Pakiet startowy kosztuje 90 złotych.

Biało-czerwony bieg

Cała impreza jest pełna symboli. Start biegu tradycyjnie nastąpi o godzinie 11:11, wcześniej wszyscy wspólnie odśpiewają hymn Polski oraz utworzą ogromną biało-czerwoną flagę dzięki ubranym czerwonym i białym koszulkom. Wyjątkowa jest także atmosfera i oprawa biegu, związana z celebrowaniem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koszulkę w cenie 39 złotych można domówić podczas rejestracji na bieg, lub dokupić ją w panelu biegacza już po opłaceniu startu.

Trasa Biegu Niepodległości jest idealna dla tych, którzy chcą ustanowić swój rekord życiowy – jest szybka, a powierzchnia płaska. Listopadowe wydarzenie to znakomita okazja do sprawdzenia swojej formy na zakończenie sezonu i jednocześnie uczczenia ważnej dla Polski rocznicy.

Z pacemakerem czy bez?

Linia startu i mety wszystkich konkurencji, tradycyjnie już, będzie znajdować się na Alei Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki. Biegacze będą przemieszczać się Aleją Jana Pawła II w kierunku południowym do Alei Niepodległości. Nawrotka nastąpi na wysokości ul. Rakowieckiej. Trasa wiedzie przez wyłączone z ruchu samochodowego arterie i daje uczestnikom możliwość podziwiania stolicy z innej niż, na co dzień perspektywy.

Dla tych, którzy chcą pokonać trasę Biegu Niepodległości w grupie – z „zającem” i dać się poprowadzić na określony czas, na trasę wyślemy grupę znakomitych pacemakerów. Aby dołączyć do grupy wybranego czasu, należy jedynie ustawić się w pobliżu biegacza z wpisanym na „skrzydłach” czasem i pokonać wspólnie z nim cały dystans.

Na nadchodzącym 33. Biegu Niepodległości pacemakerzy poprowadzą na czasy: 40:00, 42:30, 45:00, 47:30, 50:00, 55:00, 60:00.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”, red