Trwa zbiórka na operację Achillesa dla Krzysztofa Różnickiego

W serwisie pomagam.pl trwa zbiórka pieniędzy na trzecią operację ścięgna Achillesa dla Krzysztofa Różnickiego, mistrza Europy juniorów, mistrza Polski seniorów, rekordzisty kraju juniorów młodszych i juniorów, posiadacza siódmego wyniku w historii Polski na 800m (1:44.51). Po czterech dniach licznik zbiórki wskazuje ponad 42 tysiące złotych. Potrzeba jeszcze około 70 tysięcy złotych.

Od startu w Tallinie latem 2021, kiedy zawodnik Cartusi sięgnął po zloty medal Mistrzostw Europy Juniorów, musiał przebrnąć przez wyzwania znacznie trudniejsze niż obciążenia treningowe, zgrupowania oraz presja rywalizacji i startów na najwyższym międzynarodowym poziomie. Jeszcze tego samego roku Różnicki musiał bowiem przerwać regularny trening biegowy z powodu bólu w okolicach przyczepu ścięgna Achillesa.

Zamiast stadionów, 20-latek odwiedzał kolejnych lekarzy i fizjoterapeutów, a tartan musiał zamienić na kozetkę. Od 2021 roku zawodnik przeszedł dwa zabiegi, które nie rozwiązały problemu. Po każdym z nich konieczna była rehabilitacja i stopniowa próba powrotu do treningu. W międzyczasie wykonano szereg badań i starano się zastosować inne metody mające wyeliminować przyczyny problemu.

Przez ten okres następowały próby powrotu do biegania, które niestety za każdym razem były uniemożliwione przez ból Achillesa. Początkowo zawodnik miał wrócić do treningów po 6-8 tygodniach od pierwszego zabiegu, a przerwa trwa już dwa lata.

Każdy może pomóc

Próby leczenia w Polsce nie przyniosły pożądanego skutku i Różnicki w ostatnim czasie udał się na konsultacje do specjalistycznej kliniki do Londynu. Tam dowiedział się od lekarzy, że jedyną szansą na powrót do profesjonalnego sportu jest inwazyjny zabieg na Achillesie. Po wszystkim czeka go również kolejna przerwa na wygojenie i długotrwała rehabilitacja.

– Koszt zabiegu w Londynie wraz z transportem to około 110 000 zł. To kwota znacznie przekraczająca możliwości 20-latka. Wierzymy, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy tak jak my wierzą w powrót Krzysia na najwyższy poziom i zechcą dać mu tą ostatnią szansę. Przed sobą ma jeszcze kilkanaście lat kariery i jeżeli tylko zdrowie pozwoli być może kilka Igrzysk Olimpijskich – napisali w w serwisie pomagam.pl przyjaciele Krzysztofa Różnickiego, którzy założyli zbiórkę.

Ostatnia szansa na powrót do sportu

Zawodnik mimo długiej przerwy od lekkoatletyki, nieustannie wykonuje treningi zastępcze na rowerze, basenie czy siłowni, utrzymując sylwetkę jak w szczycie życiowego sezonu na bieżni. Mimo tylu zawiedzionych nadziei nadal wierzy i nadal walczy, czekając w blokach na upragniony strzał startera.

– Długo walczyłem z problemem, niestety po różnych próbach leczenia jestem zmuszony podjąć się trzeciej operacji. Jest to moja ostatnia szansa na powrót do sportu i normalnego funkcjonowania bez bólu – napisał Krzysztof Różnicki w mediach społecznościowych dziękując kibicom za każde wejście i wpłaconą kwotę.

Zbiórka prowadzona jest pod adresem: https://pomagam.pl/ba3pd6 

red