Jak poprawić wyniki w bieganiu dzięki odżywianiu? Dzisiaj bezpłatny warsztat

Dietetyka to dziedzina ściśle związana z treningiem lekkoatletycznym. Zgłębienie jej tajemnic pozwala na bardziej świadome trenowanie i uzyskiwanie lepszych wyników. Fundacja Zdrowy Ruch wychodzi naprzeciw młodym sportowcom i już drugi rok z rzędu organizuje dla nich bezpłatne internetowe warsztaty edukacyjne.

Odpowiednio dobrana dieta to podstawa dobrego samopoczucia. Młodzi sportowcy są grupą, która powinna zwracać szczególną uwagę na podaż makroskładników oraz innych elementów diety. Z racji wykonywanej aktywności o wysokiej intesywności są narażeni na niedobory, które można uzupełnić dietą oraz odpowiednią suplementacją. Jest to istotny element, który ma bezpośrednie przełożenie na uzyskiwane wyniki sportowe.

– Chcemy zainteresować młodzież aspektami okołotreningowymi, na które mają wpływ i mogą mieć bezpośrednie przełożenie na poprawę ich rezultatów na bieżni. Pragniemy przekazać im wiedzę i zmotywować do dalszego jej zdobywania. W przypadku, gdy wiedza jest ściśle związana z ich pasją, to są chętni, by się rozwijać! – opowiada Paulina Kalinowska, koordynatorka Programu „Wybiegaj w Przyszłość”.

Najbliższy warsztat poprowadzi Zofia Piotrowicz, dietetyk kadry narodowej biegaczy. Podczas spotkania zostaną poruszone między innymi kwestie różnic w diecie w zależności od okresu przygotowania, produktów obowiązkowych dla sportowców, a także wpływu diety na wyniki badań krwi.

Kariera dwutorowa – certyfikat dla wszystkich uczestników

Aspekt łączenia sportowej ścieżki z edukacją jest istotnym elementem Programu Wybiegaj w Przyszłość! Uczestnicy szkolenia nie tylko zdobędą wiedzę, ale także otrzymają certyfikat potwierdzający zdobyte kompetencje. Dzięki temu będą mieli potwierdzenie swojej aktywności w trakcie sportowej kariery, większą szansę by zainteresować swoją osobą przyszłych pracodawców, dostać się na praktyki, czy też staż.

Aby otrzymać certyfikat należy się zarejestrować.

Jak wziąć udział w warsztacie?

Wystarczy we wtorek, 7 listopada 2023 r. o godz. 19:00 wejść na kanał YouTube Fundacji Zdrowy Ruch lub profil Wybiegaj w Przyszłość na Facebooku i włączyć transmisję! W trakcie rozmowy będzie można na bieżąco zadawać pytania i włączyć się tym samym do dyskusji. Udział w warsztacie jest darmowy.

Źródło: Fundacja Zdrowy Ruch

fot. Depositphotos.com