Niepodległa Piątka wspiera karierę dwutorową. Wyjątkowe bony dla najlepszych

Już 5 listopada Niepodległa Piątka po raz trzeci powróci na PGE Narodowy. Organizatorzy zawodów randze Mistrzostw Polski na 5 km obiecują jeszcze więcej pasji, rywalizacji i wspierania polskich talentów sportowych. Dla pierwszych pięciu zawodników i zawodniczek na mecie przygotowali vouchery naukowe o wartości 10 tysięcy złotych każdy. Ufundowane zostały przez uczelnię Collegium Humanum, partnera akademickiego imprezy.

– Nasza współpraca z uczelnią Collegium Humanum stanowi kamień milowy w rozwoju polskiego sportu. W ten sposób nie tylko promujemy aktywność fizyczną, ale również umożliwiamy naszym zawodnikom rozwijanie swoich umiejętności poza areną sportową. Edukacja i sport idą ze sobą w parze, a my jako organizatorzy jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego procesu – mówi Jakub Piotr Nowak, organizator biegu Niepodległa Piątka na PGE Narodowym.

Inicjatywa ma na celu ułatwienie sportowcom dostępu do edukacji na najwyższym poziomie i wspieranie ich w rozwoju dwutorowej kariery. Najlepsi zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski otrzymają vouchery naukowe o wartości 10 tysięcy złotych każdy, który mogą wykorzystać na sfinansowanie np. studiów. Tym samym łączna wartość puli nagród wzrosła do 110 tysięcy złotych!

Dodatkowo patronat nad wydarzeniem objął Rektor Collegium Humanum – prof. dr hab. Paweł Czarnecki, Konsul Honorowy Republiki Uzbekistanu.

PGE Narodowy czeka

3. edycja Niepodległej Piątki odbędzie się już 5 listopada na PGE Narodowym w Warszawie. Jest to doskonała okazja dla zawodników, aby zmierzyć się z najlepszymi i rywalizować o prestiżowe tytuły Mistrzyni i Mistrza Polski w biegu na 5km.

Jak informują organizatorzy, tylko do piątku, 3 listopada do godziny 15:00 otwarta jest rejestracja dla zawodniczek z rekordami życiowymi poniżej 20 minut i zawodników z rekordami życiowymi poniżej 17 minut. Aby uzyskać miejsce na liście startowej należy wysłać e-mail na adres kontakt@niepodlegla5.pl. Najszybsi wystartują w seriach VI i VII. Na pozostałe tury miejsca rozeszły się błyskawicznie. Dzięki wsparciu sponsorów w tym roku bieg jest bezpłatny.

– Wszystkich entuzjastów biegania oraz osoby, które chcą uczcić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy do kibicowania zawodnikom i zawodniczkom, startującym w Niepodległej Piątce. Uczestnikom czas umilać będzie m.in. znany warszawski zespół ,,Ferajna z Hoovera”, którego koncert odbędzie się o godzinie 11:40 – zapraszają organizatorzy z Fundacji Action Life.

Koncert zespołu „Ferajna z Hoovera” z okazji 105 rocznicy odzyskania Niepodległości finansowany jest przez Dzielnicę Praga Południe M. St. Warszawy.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie niepodlegla5.pl

Źródło: Fundacja Action Life