Bieg Na Szczyt Rondo 1 po raz dwunasty

Przyszłoroczny Bieg Na Szczyt Rondo 1 odbędzie się 16 marca 2024 roku. Dzisiaj (18 grudnia) o godzinie 14:00 rusza rejestracja biegaczy na dwunastą edycję tego wydarzenia.

Zawsze komplet

O zawodach w Rondo 1 słyszał już chyba każdy, kto miał styczność z bieganiem po schodach, czyli tzw. towerrunningiem. Począwszy od swojej debiutanckiej edycji w 2011 roku jeszcze nie zdarzyło się, by lista startowa nie została wypełniona w całości.

Na popularność zawodów kluczowy wpływ ma nie tylko wyjątkowy format biegu, ale także jego poziom sportowy. Warszawski biurowiec już dwukrotnie był gospodarzem mistrzostw Europy w bieganiu po schodach, rozgrywanych pod egidą Towerrunning World Association. Każdego roku na 37. piętro wieżowca wbiegają najlepsi specjaliści w tej konkurencji na świecie, a często również znane osoby ze świata sportu, mediów i kultury.

Istotny jest też charytatywny wymiar wydarzenia. Bieg Na Szczyt Rondo 1 od początku swojego istnienia wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, przekazując na rzecz Wioski SOS w Kraśniku ​przychód z opłat startowych, wpłacanych przez uczestników biegu. Zebrana w ten sposób łączna kwota przekroczyła już poziom 300 tysięcy złotych.

Ruszają zapisy

Rejestracja na ​XII Bieg Na Szczyt Rondo 1 zostanie otwarta w poniedziałek, 18 grudnia o godz. 14:00 w portalu SlotMarket.pl.

Obowiązywać będzie limit 600 uczestników, a cena pakietu startowego będzie się wahać w granicach 59 – 79 złotych. Z uwagi na ograniczoną liczbę zawodników, a także historię dotychczasowych rejestracji, organizatorzy zalecają, by nie zwlekać z zapisaniem się na bieg, ponieważ pakietów nie wystarczy dla wszystkich chętnych. Zainteresowani będą mogli dokupić także oficjalną koszulkę biegu.

Źródło: Sport Evolution

fot. Bartłomiej Zborowski