Fundacja Sebstiana Kulczyka sponsorem zawodów IRONKIDS w Polsce i Czechach

Fundacja Pho3nix, założona przez polskiego biznesmena i filantropa Sebastiana Kulczyka, została nowym sponsorem imprez IRONMAN w Polsce oraz Czechach. W ramach umowy fundacja została tytularnym partnerem zawodów IRONKIDS, które towarzyszą zawodom triathlonowym w Warszawie, Gdyni, Poznaniu i Hradec Králové.

Fundacja Pho3nix wspiera lokalne i regionalne zawody triathlonowe niemal na całym świecie. Jest też organizatorem obozów sportowych dla dzieci i młodzieży, a ponadto współpracuje z wybitnymi sportowcami, m.in. Jonathanem i Alistairem Brownlee, Nicolą Spirig czy Vincentem Louisem. Fundacja była też pomysłodawcą i wykonawcą projektu Sub7Sub8, w którym ustanowione zostały najszybsze wyniki w historii triathlonu na dystansie IRONMAN.

– Zawody IRONKIDS doskonale wpisują się w nasze cele, bo przyczyniają się do popularyzacji sportu wśród dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że wspólnie z organizatorami zawodów IRONMAN w Polsce i Czechach będziemy mogli propagować nasze wartości. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyczyni się do dalszej popularyzacji dyscypliny. Kto wie, może na zawodach Pho3nix IRONKIDS pierwsze kroki postawi przyszły mistrz olimpijski – mówi Wojciech Kruczyński, członek zarządu Fundacji Pho3nix.

Cztery razy IRONMAN

IRONMAN Poland otworzy sezon 2024 w weekend 7-9 czerwca w Warszawie. Do stolicy przyjedzie prawie 2 tysiące sportowców z kilkudziesięciu krajów świata. Będą mieli możliwość rywalizowania nie tylko na klasycznym dystansie IRONMAN 70.3, ale także na dystansie olimpijskim w ramach 5150 Warsaw (1,5 km pływania – 40 km na rowerze – 10 km biegu). Miasteczko i meta zawodów będą ulokowane w Multimedialnym Parku Fontann u podnóży Starego i Nowego Miasta.

Kolejnym etapem będą zawody w Gdyni, które odbędą się w weekend 2-4 sierpnia. W programie imprezy – poza wyścigiem IRONMAN 70.3 i dystansem olimpijskim – znajdzie się nowość, czyli zawody 4:18:4 Gdynia powered by Sportano.pl (0,4 km pływania – 18 km na rowerze – 4 km biegu). Na zawodników czeka najbardziej spektakularna meta w Polsce, na Plaży Miejskiej w Gdyni.

18 sierpnia odbędzie się premierowa edycja IRONMAN 70.3 Hradec Králové, z dystansami analogicznymi do tych znanych z Warszawy. Czeskie zawody zaoferują sportowcom spektakularne pływanie w Łabie, piękną trasę rowerową po czeskiej Bohemii oraz etap biegowy w centrum miasta.

Ostatnim polskim przystankiem w sezonie będzie Poznań, gdzie triathloniści rywalizować będą w weekend 30 sierpnia – 1 września. Tam również będzie można zmierzyć się z dystansami IRONMAN 70.3 oraz olimpijskim. Miasteczko i meta zawodów, podobnie jak w poprzednich latach, będą ulokowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dla dzieci nie tylko z żelaza

W programie wszystkich czterech wydarzeń znajdą się zawody IRONKIDS. W Warszawie, Hradec Králové i Poznaniu przyjmą one formę krótkich biegów. W Gdyni natomiast najmłodsi sportowcy będą rywalizować w formule aquathlonu. Zapisy na IRONKIDS zostaną uruchomione 9 stycznia w portalu SlotMarket.pl.

Źródło: Sport Evolution