Zawrotne tempo zapisów na maraton w Walencji w 2024 roku

Przyszłoroczny Valencia Marathon Trinidad Alonso odbędzie się dopiero 1 grudnia, ale wiele wskazuje na to, że organizatorzy niedługo zamkną listy startowe. Zapisy na ten największy maraton w Hiszpanii ruszyły niecałe dwa tygodnie temu, a już prawie 25 tysięcy pakietów znalazło swoich właścicieli. Z naszych informacji wynika, że dostępnych jest jeszcze tylko około 10 tysięcy miejsc.

Jako pierwsi szansę zakupu pakietu startowego na 44. edycję maratonu w Walencji otrzymali uczestnicy tegorocznego biegu, który odbył się 3 grudnia. Mogli skorzystać również z najniższej opłaty startowej, której wysokość organizatorzy dla pierwszych 10 tysięcy miejsc ustawili na poziomie 80 euro.

Gdy wczoraj (12 grudnia) ruszała ogólnodostępna rejestracja dla wszystkich chętnych cena pakietu wynosiła już 100 euro i tylko w ciągu jednego dnia zapisało się kilka tysięcy biegaczy.

Jak udało nam się dowiedzieć, dzisiaj rano licznik zapisów wskazywał 22 899 zgłoszeń z limitu wynoszącego 35 tysięcy. To oznacza, że aktualna cena wpisowego na maraton w Walencji to 140 euro.

Gdy liczba zapisanych przekroczy 30 tysięcy pakiet podrożeje o 40 euro. Najwięcej, bo 190 euro będą musieli wyłożyć za pakiet biegacze z listy rezerwowej, która powstanie jeśli wyprzedadzą się wszystkie miejsca.

Zapisy trwają na tej stronie internetowej. W ramach opłaty startowej biegacze otrzymają m.in. numer startowy, pamiątkowy medal i koszulkę New Balance.

Organizatorzy dopuszczają możliwość rezygnacji ze startu w przypadku kontuzji zawodnika potwierdzonej oficjalnym zaświadczeniem od lekarza. Do 1 września 2024 roku zwrócą 75% opłaty wniesionej przez uczestnika. Po tym terminie kwota zwrotu wynosić będzie 50%.

W każdym przypadku doliczona zostanie opłata manipulacyjna 5 euro, która zostanie odjęta od kwoty do zwrotu. Nie ma możliwości przełożenia rejestracji na następną edycję.

Największy maraton w Walencji

Komplet 33 tysięcy miejsc na tegoroczny maraton w Walencji wyprzedał się na początku maja. Limit na przyszłoroczny bieg został zwiększony do 35 tysięcy.  To pokłosie sukcesu tegorocznego maratonu, na który wskazuje rekord imprezy, 20 rekordów krajowych oraz 60 zawodników z uzyskanym minimum na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Z barierą 3 godzin uporało się ponad 5 tysięcy biegaczy.

Maraton w Walencji to największy bieg na dystansie 42,195 km w Hiszpanii. Imponujące są rekordy trasy, które wynoszą 2:01:48 (mężczyźni) i 2:14:58 (kobiety). Bieg słynie z szybkiej trasy oraz widowiskowych stref startu i mety zlokalizowanych na terenie Ciudad de las Artes y las Ciencias (Miasteczko Sztuki i Nauki).

red

fot. materiały prasowe