19. Silesia Półmaraton już przyjmuje zapisy

Właśnie wystartowała internetowa rejestracja na 19. edycję Silesia Półmaratonu, który odbędzie się 1 maja 2024 roku. Organizatorzy kuszą zawodników nową trasą wytyczoną ulicami Katowic. Do końca lutego można kupić pakiet startowy w najniższej cenie. 

Serce biegu będzie znajdować się na terenie Katowickiej Strefy Kultury. To właśnie z tego miejsca zawodnicy wystartują i następnie pobiegną przez Dolinę Trzech Stawów i słynny Nikiszowiec. Stamtąd wrócą do centrum, gdzie niedaleko siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia znajdować będzie się meta.

Organizatorzy podkreślają, że na bazę imprezy wybrali tereny Strefy Kultury, aby pokazać urodę i funkcjonalność tej części miasta.  To miejsce, które jeszcze nie gościło tak dużego wydarzenia sportu masowego. Zapowiadają, że widowiskowa trasa i efektowny finisz zbudują atmosferę biegowego święta.

Jak się zapisać?

Zapisy na 19. Silesia Półmaraton trwają na stronie silesiamarathon.pl Do 29 lutego opłata startowa wynosi 110 zł, a po tym terminie wzrośnie o 60 zł. W ramach pakietu startowego zawodnicy otrzymają specjalnie przygotowaną na ten bieg koszulkę techniczną.

Dodatkowo, dziś na tej samej stronie rozpoczęły się zapisy na 4. edycję Biegu Bohaterów. To 5-kilometrowy bieg, w którym udział może wziąć każdy chętny. Organizatorzy do startu zachęcają całe rodziny, a zawodnicy poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z 50% zniżki na opłatę startową. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę techniczną. Co ważne, start w niej będzie obowiązkowy.

Dla pierwszych 1000 osób lub do końca lutego opłata startowa wynosi 50 zł.

Silesia Półmaraton wraca do korzeni

Silesia Półmaraton do tej pory był częścią październikowego Silesia Marathonu, ale w tym roku organizatorzy zdecydowali się przesunąć połówkę na wiosnę, pozostawiając bieg główny w terminie jesiennym. W ten sposób śląska połówka wraca do korzeni, bowiem 19 lat temu rozpoczęła swoją historię jako samodzielne zawody.

– Bieg powstał w związku z zapotrzebowaniem na profesjonalną imprezę sportową, jakiej brakowało w naszym mieście. Wiele osób namawiało mnie, aby zorganizować maraton w Katowicach, ale zdawałem sobie sprawę, że nie możemy rzucać się na głęboką wodę nie mając doświadczenia – wspomina tamte czasy Bohdan Witwicki, pomysłodawca i inicjator biegu.

red

fot. w nagłówku Press Focus