Ambitne plany IRONMAN Poland na 2024 rok

Ponad połowa sprzedanych pakietów startowych w Warszawie i czeskim Hradec Králové oraz powiększające się grono partnerów – IRONMAN Poland z mocną pozycją wyjściową na starcie nowego sezonu.

Końcówkę roku 2023 organizatorzy zawodów IRONMAN w Polsce mogą uznać za udaną. Najpierw rozszerzyli portfolio o nowy wyścig, który odbędzie się w sierpniu w czeskim Hradec Králové. Następnie udanie otworzyli zapisy na tegoroczne edycje, by w końcu poinformować o nawiązaniu – bądź przedłużeniu – współpracy z kilkoma partnerami, takimi jak Pho3nix Foundation, BIKE EXPO, Hama czy AQUA SPEED.

– Wchodzimy w ten rok z dobrą energią. Cieszy nas zaufanie, jakim obdarzają nas nowi i dotychczasowi partnerzy. Równie mocno doceniamy liczbę zawodników, którzy dotychczas potwierdzili swój start w naszych zawodach w sezonie 2024. To nie są rekordowe liczby, jak przed pandemią, ale widzimy pozytywne trendy, które dają nam jeszcze więcej chęci do działania – mówi Piotr Jakóbik, szef marketingu IRONMAN Poland.

Popularne Czechy

Największym zainteresowaniem zawodników cieszy się obecnie czerwcowy IRONMAN 70.3 Warsaw, a także pierwszy w historii wyścig pod szyldem IRONMAN w Czechach, czyli IRONMAN 70.3 Hradec Králové (18 sierpnia 2024). Na oba te wydarzenia sprzedano już ponad połowę dostępnych miejsc, co daje łącznie ponad 1,5 tysiąca uczestników.

– Ta liczba powinna w najbliższych tygodniach wyraźnie wzrosnąć. Wynika to z aktualnej dynamiki zapisów, ale też z faktu, że na 28 stycznia przypada deadline Flex90, co oznacza, że jest to ostatni dzień, kiedy można zapisać się korzystając z dodatkowego „pakietu ochronnego” w przypadku późniejszej chęci rezygnacji ze startu czy przepisania pakietu na inne zawody. Zeszłoroczne doświadczenie pokazuje, że w okolicach tej daty liczba nowych rejestracji wyraźnie wzrasta – dodaje Jakóbik.

9 stycznia ruszyły zapisy na zawody IRONKIDS, od 6 lutego będzie można zapisywać się na biegi Night Run na dystansie 5 km, a od 5 marca na zawody pływackie Open Water towarzyszące imprezom w Warszawie i Poznaniu.

Bazując na aktualnych trendach rejestracji organizatorzy szacują, że w imprezach IRONMAN Poland (Warszawa, Gdynia, Poznań) oraz IRONMAN 70.3 Hradec Králové w sezonie 2024 może wziąć łącznie udział 10-12 ​tysięcy ​czynnych zawodników.

Źródło: Sport Evolution

fot. w nagłówku Sport Evolution