21. Cracovia Maraton oficjalnie przeniesiony

Organizatorzy 21. Cracovia Maratonu oficjalnie poinformowali, że w związku z ogłoszeniem terminu wyborów samorządowych bieg wystartuje w niedzielę, 14 kwietnia 2024 roku o godzinie 9:00. Korekcie ulega również termin 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który wcześniej kolidował z datą Silesia Marathonu.

Pobiegną tydzień wcześniej

– Ze względu na ustalenie terminu przeprowadzenia wyborów samorządowych i możliwość kolidowania wydarzenia z drugą  turą tych wyborów, decyzją Dyrektora Biegu 21. Cracovia Maraton, który pierwotnie miał się odbyć 21 kwietnia 2024 roku, zostaje przeniesiony na dzień 14 kwietnia 2024 roku – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Zarząd Infrastruktury Sportowej.

W dalszej części oświadczenia organizatorzy informują, że biegacze, którzy już dokonali zgłoszenia mają prawo zrezygnować z udziału w biegu w ciągu 14 dni od ogłoszenia nowego regulaminu imprezy. W takim przypadku należy przesłać na adres e-mail zapisy@zis.krakow.pl wiadomość zawierającą wyraźne oświadczenie o rezygnacji z udziału w imprezie. Wiadomość powinna być wysłana z adresu mailowego zawodnika przypisanego do profilu w systemie zgłoszeniowym.  W treści wiadomości należy umieścić: imię, nazwisko, datę urodzenia.

Zwrot opłaty nastąpi po weryfikacji zgłoszenia o rezygnacji z udziału w biegu do 20 dni roboczych od daty złożenia prawidłowego oświadczenia.

Organizatorzy 21. Cracovia Maraton przekazali również, że wydłużony został termin obowiązywania początkowej opłaty startowej w wysokości 120 złotych – do dnia 9 lutego 2024 roku włącznie.

10. Cracovia Półmaraton Królewski dwa tygodnie później

Zmianie uległ również termin 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który zaplanowany był na 6 października. W pierwszą niedzielę października jednak tradycyjnie odbywa się Silesia Marathon, jedno z największych wydarzeń biegowej jesieni w Polsce. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie przychylił się do licznych próśb zawodników i przesunął datę półmaratonu na 20 października.

red

fot. Szymon Gruchalski