Jest dobra, to po co zmieniać. Trasa 16. PKO Poznań Półmaraton po staremu

Start na Grunwaldzkiej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich i meta na placu Marka z widokiem na targową iglicę. Uczestnicy 16. PKO Poznań Półmaratonu pobiegną 14 kwietnia dobrze znaną trasą. Zapisy trwają. Możliwość zgłoszenia w najniższej cenie kończy się 15 stycznia.

Organizatorzy kwietniowego biegu postawili na sprawdzone rozwiązania. Trasa powiedzie uczestników przez Junikowo, Raszyn, Górczyn, Łazarz, Wildę, Łęgi Dębińskie i Stare Miasto. Po drodze miną dobrze znane miłośnikom sportu obiekty. Na niebieski doping biegacze będą mogli liczyć przebiegając obok ENEA Stadionu, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna Lecha Poznań.

Na dalszych kilometrach nie zabraknie także zielonej energii, która popłynie do uczestników w pobliżu „Ogródka” Warty Poznań. Na ostatnich 200 metrach wsparcie zawodnikom zapewni największa na trasie biegu strefa kibica.

Na tej trasie w ostatnich edycjach poznańskiego półmaratonu padały znakomite wyniki. To jest wyzwanie dla zawodników, którzy przyjadą do Poznania po medale, ale także dla wszystkich amatorów biegania chcących zmierzyć się na ulicach naszego miasta z własnymi życiówkami – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 16. PKO Poznań Półmaratonu.

Mapę trasy, jej profil oraz spis ulic, którymi pobiegną uczestnicy 16. PKO Poznań Półmaratonu, można znaleźć na stronie https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/trasa/. Sponsorem tytularnym imprezy jest PKO Bank Polski.

Od 16 stycznia opłata w górę

Tylko do 15 stycznia można zapisywać się na półmaraton w cenie 145 zł. Po tej dacie ceny pakietu startowego wzrastają do 170 złotych. Kolejna podwyżka, zgodnie z regulaminem nastąpi 14 marca.

Limit miejsc na tegorocznej imprezie wynosi 10 tys. zawodników. Zapisy odbywają się wyłącznie poprzez formularz dostępny na stronie internetowej 16. PKO Poznań Półmaratonu. Zapisy osobiste będą możliwe tylko w piątek i sobotę poprzedzającą bieg w biurze zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich, pod warunkiem, że do tego czasu nie zostanie wyczerpany limit miejsc.

16. PKO Poznań Półmaraton zaplanowany jest na 14 kwietnia 2024 r., ale w przypadku wyznaczenia na tę datę wyborów samorządowych, półmaratończycy pobiegną przez Poznań tydzień później. Data imprezy zostanie potwierdzona niezwłocznie po oficjalnym ogłoszeniu daty wyborów.

Źródło: POSiR

fot. w nagłówku Adam Ciereszko