Już można zapisywać się na 23. Poznań Maraton

W środę, 31 stycznia równo o godzinie 12:00 wystartowały zapisy na dwudziestą trzecią edycję biegu na królewskim dystansie w stolicy Wielkopolski. Na starcie Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza biegacze spotkają się 13 października. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz online.

23. Poznań Maraton wystartuje 13 października o godzinie 9:00 z ulicy Grunwaldzkiej na wysokości Międzynarodowych Targów Poznańskich. Meta zlokalizowana będzie tradycyjnie na Placu Marka. Na ukończenie dystansu 42 kilometrów i 195 metrów zawodnicy będą mieli 6 godzin.

Trasę maratonu powinniśmy poznać w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni.  Rekordy imprezy wynoszą 2:09:57 (mężczyźni) i 2:27:01 (kobiety).

Ruszyły zapisy

Organizatorzy przygotowali dla zawodników pulę 6 tysięcy miejsc. Do 7 marca pakiet w opcji podstawowej kosztował będzie 160 zł, następnie do końca czerwca cena wynosić będzie 200 zł. Chętni do zakupu oficjalnej koszulki do ceny wpisowego muszą doliczyć 60 zł. Zapisy trwają na stronie internetowej https://marathon.poznan.pl.

W ubiegłym roku do mety Poznań Maratonu dotarło 4094 biegaczy. Tym samym był to trzeci największy bieg maratoński w Polsce. Od lat poznański maraton obok biegów w Warszawie, Dębnie i Krakowie tworzy cykl Korony Maratonów Polskich.

Jednocześnie trwają zapisy na 16. PKO Poznań Półmaraton, który w stolicy Wielkopolski odbędzie się 14 kwietnia. Na liście startowej tego biegu jest już prawie 8 tysięcy zawodników.

Źródło: POSiR

fot. w nagłówku Andrzej Olszanowski