Połowa miejsc na 16. PKO Poznań Półmaraton sprzedana

Ponad 5 tysięcy miejsc na zaplanowaną na 14 kwietnia 16. edycję PKO Poznań Półmaratonu ma już swoich właścicieli. Oznacza to, że liczba zapisanych przekroczyła już połowę limitu wynoszącego 10 tysięcy. Jeszcze tylko do 15 stycznia obowiązuje najniższa opłata za udział w biegu.

Zapisy na 16. PKO Poznań Półmaraton wystartowały 19 grudnia. Wystarczyły 3 tygodnie, aby wyprzedało się ponad 5 tysięcy miejsc. Do stolicy Wielkopolski biegaczy przyciąga szybka trasa, efektowna oprawa i wysoki poziom organizacyjny zawodów. Do mety zeszłorocznej edycji poznańskiego półmaratonu w ubiegłym roku dotarło 7675 zawodników, tym samym był to trzeci największy polski bieg na dystansie 21.097 km w 2023 roku.

Bieg tradycyjnie wystartuje z ulicy Grunwaldzkiej przed Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, a potem jego trasa powiedzie uczestników przez Junikowo, Raszyn, Górczyn, Łazarz, Wildę, Łęgi Dębińskie i Stare Miasto. Po drodze miną dobrze znane miłośnikom sportu obiekty. Na niebieski doping biegacze będą mogli liczyć przebiegając obok ENEA Stadionu, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna Lecha Poznań.

– Zostało jeszcze tylko kilka dni możliwości zapisania się na nasz bieg w najniższej cenie. Do 15 stycznia wynosi ona 145 zł, a po tej dacie nastąpi wzrost opłaty startowej do 170 zł. Osoby chętne do zakupu koszulki startowej muszą pamiętać o doliczeniu do tej kwoty 60 zł – informują organizatorzy w komunikacie.

Limit coraz bliżej

Limit miejsc na tegorocznej imprezie wynosi 10 tys. zawodników. Zapisy odbywają się wyłącznie poprzez formularz dostępny na stronie internetowej 16. PKO Poznań Półmaratonu. Zapisy osobiste będą możliwe tylko w piątek i sobotę poprzedzającą bieg w biurze zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich, pod warunkiem, że do tego czasu nie zostanie wyczerpany limit miejsc.

16. PKO Poznań Półmaraton zaplanowany jest na 14 kwietnia, ale w przypadku wyznaczenia na tę datę wyborów samorządowych, półmaratończycy pobiegną ulicami stolicy Wielkopolski tydzień później. Data imprezy zostanie potwierdzona niezwłocznie po oficjalnym ogłoszeniu daty wyborów.

Źródło: POSiR

fot. w nagłówku Jakub Kaczmarczyk