Prawie 8 tysięcy zapisanych 16. PKO Poznań Półmaraton

Lista startowa 16. PKO Poznań Półmaratonu zapełnia się bardzo szybko. Mimo, że do imprezy zostały jeszcze ponad 2 miesiące, liczba zapisanych zbliża się już do 8 tysięcy. Oznacza to, że dostępnych zostaje jeszcze tylko trochę ponad 2 tysiące miejsc.

Wczoraj (29 stycznia) opublikowane zostało rozporządzenie w sprawie terminu wyborów samorządowych. Głosowanie zostanie przeprowadzone 7 kwietnia (I tura) i 21 kwietnia (II tura). Taki kalendarz wyborczy nie wpływa w żaden sposób na datę 16. PKO Poznań Półmaratonu zaplanowanego na 14 kwietnia.

Szybko do mety

Biegacze wystartują punktualnie o godzinie 10:00 z ulicy Grunwaldzkiej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich.

fot. Jakub Kaczmarczyk

Trasa biegu w stolicy Wielkopolski prowadzić będzie przez Junikowo, Raszyn, Górczyn, Łazarz, Wildę, Łęgi Dębińskie i Stare Miasto. Po drodze biegacze miną dobrze znane miłośnikom sportu obiekty. Na niebieski doping biegacze będą mogli liczyć przebiegając obok ENEA Stadionu, na którym domowe mecze rozgrywa drużyna Lecha Poznań. Efektowna meta znajdować będzie się na Placu Marka na terenie MTP. Trasa posiada atest AIMS, World Athletics i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Dowodem na to, że w Poznaniu można biegać szybko są imponujące rekordy imprezy wynoszące 00:59:32 (mężczyźni) i 01:07:54 (kobiety). Oba należą do biegaczy z Etiopii – Anchialem Haymanot i Mohameda Esy. Warto jednak podkreślić, że na trasie poznańskiego półmaratonu świetnie radzą sobie również amatorzy. W ubiegłym roku z barierą 1:30 uporało się aż 521 zawodników, a przed upływem 2 godzin bieg ukończyły 4642 osoby.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku w osiągnięciu wymarzonych czasów amatorów wspierać będą doświadczeni pacemakerzy.

Zapisy na finiszu

Limit miejsc na 16. PKO Poznań Półmaratonie wynosi 10 tys. zawodników. Rejestracja na bieg odbywa się wyłącznie poprzez formularz dostępny na stronie internetowej https://halfmarathon.poznan.pl/.

Zapisy osobiste będą możliwe tylko w piątek i sobotę poprzedzającą bieg w biurze zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich, pod warunkiem, że do tego czasu nie zostanie wyczerpany limit miejsc. Aktualnie opłata startowa wynosi 170 zł w opcji podstawowej i 230 zł za pakiet z koszulką techniczną marki AdRunaLine.

PKO Poznań Półmaraton od lat należy do cyklu Korony Polskich Półnaratonów. Do mety zeszłorocznej edycji biegu w ubiegłym roku dotarło 7675 zawodników, tym samym był to trzeci największy polski bieg na dystansie 21.097 km w 2023 roku.

red

fot. w nagłówku Adam Ciereszko