Szybkie tempo zapisów na 10. Nocny Wrocław Półmaraton

Od uruchomienia zapisów na jubileuszową 10. edycję Nocnego Wrocław Półmaratonu minęła zaledwie doba, a na liście startowej biegu jest już prawie 6 tysięcy zawodników. Półmaraton w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się w sobotę, 15 czerwca 2024 roku.

Bazą Nocnego Wrocław Półmaratonu tradycyjnie będzie Stadion Olimpijski. To z tego miejsca biegacze ruszą o godzinie 22:00 i tutaj będą finiszować po pokonaniu atestowanej trasy o długości 21, 097 km.

Ponad połowa miejsc sprzedana

Zapisy na 10. Nocny Wrocław Półmaraton wystartowały na stronie www.mcs.wroc.pl punktualnie 1 stycznia, minutę po północy.

Organizatorzy przygotowali pulę 10 tysięcy miejsc. Pierwsze 3 tysiące pakietów sprzedawali po 120 złotych, aktualnie wpisowe wynosi 170 zł. Gdy liczba zapisanych przekroczy 7 tysięcy opłata wzrośnie do 200 zł. Ceny dotyczą pakietu bez koszulki.

fot. MCS Wrocław

Pod koniec grudnia organizatorzy przedstawili w mediach społecznościowych oficjalny projekt koszulki biegu. Jej producentem, tak jak w ubiegłym roku, będzie polska firma Attiq, która zajmie się również sprzedażą kolekcji. Koszulka kosztuje 60 zł.

– Centralnym motywem koszulki jest mapa biegu, ukazana z niebieską, magiczną poświatą. Widzimy na niej wyraźnie symboliczne X – rzymską dziesiątkę, nawiązującą do jubileuszowej, dziesiątej edycji półmaratonu. To nie tylko liczba, to symbol siły, wytrwałości i osobistego bohaterstwa wszystkich biegaczy, którzy podjęli się wyzwania pokonania 21,0975 km po nocnych ulicach Wrocławia – opisują organizatorzy z Młodzieżowego Centrum Sportu.

Nagrody tylko po negatywny teście antydopingowym

Na zwycięzców 10. Nocnego Wrocław Półmaratonu organizatorzy przygotowali nagrody finansowe. Za pierwsze miejsce wypłacą po 7 tysięcy zł, drugie wyceniają na 5 tysięcy zł, a zdobywcy trzeciej lokaty zarobią po 4 tysiące zł. Osobno przyznane zostaną premie (od 3 do 4 tysięcy zł) najszybszym Polakom. Warunkiem przekazania wszystkich nagród będzie negatywny wynik testu kontroli antydopingowej, która zostanie przeprowadzona tuż po zawodach.

Nocny Wrocław Półmaraton należy do cyklu Korony Polskich Półmaratonów skupiającego 10 największych biegów na dystansie 21,097 km.

red

fot. w nagłówku MCS Wrocław