Wings for LIfe nie tylko w Poznaniu

Na trzy miesiące do startu  Wings for Life, największego, dobroczynnego biegu świata, okazuje się, że odbędzie się w 18 polskich miastach. Poza wyprzedanym już dawno flagowym biegiem w Poznaniu, na liście lokalizacji Wings for Life World Run jest, m.in. Warszawa, Kraków i Katowice. Tam biegacze wystartują dzięki specjalnej aplikacji mobilnej. Koszt startu to 80 zł, całość opłaty przekazywane jest na badania nad rdzeniem kręgowym. 

Jedną z osób, która zamiast startu w masowym biegu w Poznaniu, zdecydowała się na grupowy Bieg z Aplikacją w swoim mieście jest ambasador Wings for Life World Run, Kuba Przygoński. Mistrz driftu i rajdów samochodowych wystartuje 5 maja w Parku Skaryszewskim w Warszawie.

– Wings for Life World Run to bieg, który po prostu uwielbiam. Jego idea jest mi bliska, bo w 2014 roku sam kompresyjnie złamałem kręgosłup i miesiącami wracałem do zdrowia. Mój rdzeń kręgowy nie został przerwany, ale przez okres swojej rehabilitacji zrozumiałem, jak trudno jest żyć w unieruchomieniu. Wszystkie opłaty startowe zebrane podczas Wings for Life World Run mają pomóc osobom, które miały mniej szczęścia niż ja. Angażuję się w to całym sercem i startując w tym roku z aplikacją chcę pokazać ludziom, co jest w tym biegu najważniejsze – powiedział Kuba Przygoński.

fot. Wingmen Media / Red Bull Content Pool

Opłata startowa za Bieg z Aplikacją wynosi 80 zł, a zapisy prowadzone są na stronie wingsforlifeworldrun.com. Całość kwoty niezmiennie wspiera badania skupiające się na odnalezieniu metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Tylko do 25 stycznia, wszyscy zapisani otrzymają dwa numery startowe w cenie jednego. Wpisowe drugiej osoby opłaca partner wydarzenia, Philips sports headphones. Dodatkowo, dla wszystkich uczestników biegu z aplikacją przewidziane są także pamiątkowe koszulki startowe adidas.

Aktualna lista lokalizacji grupowego Biegu z Aplikacją Wings for Life w Polsce: Bydgoszcz, Gdańsk, Grodzisk Mazowiecki, Gryfice, Kalety, Katowice, Kraków, Lublin, Mikołajki, Namysłów, Opoczno, Opole, Radomsko, Rzeszów, Stęszew, Warszawa, Wrocław, Łeba.

Źródło: Wings for Life

fot. materiały prasowe