XVI Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” w nowym terminie

Organizatorzy Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” poinformowali, że 16. edycja imprezy odbędzie w weekend 15-16 czerwca. Po raz pierwszy w historii wydarzenie będzie miało formułę Grodziskiego Weekendu Biegowego z zawodami na dystansach 5 km, 10 km i półmaratonu. Zapisy na bieg główny ruszą w niedzielę, 3 marca o godzinie 16:00.

Wybory ważniejsze niż bieg

Dotychczas półmaraton w Grodzisku Wielkopolskim odbywał się w drugą niedzielę czerwca. W tym roku jednak organizatorzy zmuszeni byli przesunąć datę imprezy o tydzień ze względu na zapowiedziane na 9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego.  Tym samym grodziski bieg wystartuje w niedzielę, 16 czerwca o godzinie 9:00.

Warto zauważyć, że nowy termin półmaratonu koliduje z Nocnym Wrocław Półmaratonem, który odbędzie się 15 czerwca o godzinie 22:00.

– Organizując tak duże wydarzenie, musimy brać pod uwagę potrzeby uczestników, ale też mieszkańców naszej gminy, którzy muszą mieć swobodny dostęp do lokali wyborczych, bez żadnych ograniczeń godzinowych. Na trasie biegu jest co najmniej kilka lokali wyborczych, do których wyborcy mieliby duży problem dotrzeć, gdyż miasto jest całkowicie zamknięte dla ruchu samochodowego od godziny 8:00 do około 13:00, a nie wszyscy mogą przemieszczać się pieszo – wyjaśnili organizatorzy w oświadczeniu.

Poza tym poinformowali, że główna część imprezy odbywa się w obrębie Starego Rynku i Ratusza, w którym mieści się podczas każdych wyborów Gminna Komisja Wyborcza, a duża część osób pracujących przy organizacji biegu oraz wolontariuszy „Słowaka” to osoby bezpośrednio zaangażowane w przeprowadzanie wyborów.

Nie tylko półmaraton

W ramach Grodziskiego Weekendu Biegowego w sobotę, 15 czerwca w godzinach przedpołudniowych odbędzie się bieg na 5 km oraz na 10 km. Tego samego dnia po południu, odbędzie się Mini Półmaraton „Słowaka” oraz Bieg Wolontariusza. Niedziela będzie zarezerwowana na XVI Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka”, który zaliczany jest do cyklu Korony Polskich Półmaratonów.

Źródło: Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka”

fot. Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka”