9. Nocny Półmaraton Praski uruchomił zapisy

Dzisiaj (13 lutego) ruszyła rejestracja na tegoroczną 9. edycję Nocnego Półmaratonu Praskiego oraz towarzyszącą mu Piątkę Praską. Oba biegi odbędą się w sobotę, 7 września. Hasło imprezy brzmi „Podążaj za pasją!”.

Podobnie jak w ubiegłych latach start, meta oraz całe miasteczko biegowe będzie znajdować się na błoniach PGE Narodowego. Zawody rozpoczną się o 19:30 startem ,,piątki”, następnie o 20:30 ruszą półmaratończycy.

Na uczestników czekać będą super szybka, płaska trasa (idealna do bicia rekordów i życiówek), pamiątkowe medale, wspólna rozgrzewka oraz wiele atrakcji w miasteczku biegowym. Poza tym na praskich ulicach nie zabraknie punktów muzycznych i wspierających kibiców, którzy stworzą wyjątkową atmosferę.

– Tegoroczne hasło półmaratonu to ,,Podążaj za pasją”! Ma ono przypominać biegaczom, że najważniejszą rzeczą w sporcie jest czerpanie radości z tego, co się robi. Pasja, chęci i ciężka praca na treningach są cenniejsze niż talent czy wyniki – podkreślają organizatorzy.

Od lat uczestników Półmaratonu Praskiego ubiera firma adidas i nie inaczej będzie w tym roku. Do pakietów startowych będzie można dokupić koszulkę, która dzięki technologii Aeroready jest miękka oraz pochłania wilgoć zapewniając wysoki komfort biegu. Do jej uszycia wykorzystano materiały w 100% pochodzące z recyclingu, co pomaga ograniczyć ilość generowanych plastikowych odpadów oraz zmniejszyć ślad węglowy związany z jej wyprodukowaniem.

Kto pierwszy, ten płaci mniej

Zapisy na 9. Półmaraton Praski zostały uruchomione na stronie https://www.polmaratonpraski.pl/startmeta/pp24/registration, a aby zgłosić się do Piątki Praskiej należy odwiedzić adres https://www.polmaratonpraski.pl/startmeta/5km24/registration Uczestnicy, którzy zarejestrują się jaki pierwsi, mogą liczyć na najbardziej korzystne ceny pakietów startowych. Dla pierwszego tysiąca półmaratończyków opłata wynosi 149 zł oraz 69 zł dla biegnących w Piątce Praskiej.

Dodatkowo swój pakiet można rozszerzyć o spersonalizowany grawer na medalu w cenie 25 zł, który zostanie wykonany w dniu imprezy przez firmę Grawerbus, a także o oficjalną techniczną koszulką półmaratonu / piątki od adidas w cenie 79 zł.

Źródło: Warszawski Klub Biegacza