Gdynia Półmaraton ma sponsora tytularnego. To największy polski bank

PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym Gdynia Półmaratonu. Impreza wraca do kalendarza biegów ulicznych po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią i już wzbudza ogromne zainteresowanie.

Niełatwy powrót po pandemii

Ostatni półmaraton w Gdyni odbył się w 2019 roku. Był wówczas zaliczany do grona największych i najbardziej prestiżowych biegów ulicznych w Polsce. Jego dalszy rozwój zahamowała pandemia. Po czteroletniej przerwie organizatorzy wraz z władzami miasta Gdynia zdecydowali o reaktywacji projektu i okazało się to strzałem w dziesiątkę. W ciągu miesiąca od otwarcia zapisów do biegu zgłosiło się już niemal 3 tysiące biegaczy z Polski i zagranicy.

– Powroty nigdy nie są łatwe, ale już teraz widzimy, że społeczność biegowa bardzo na ten powrót czekała. Decydujące było też wsparcie władz miasta oraz sponsorów, którym przedstawiliśmy długofalową wizję rozwoju Gdynia Półmaratonu. Jesteśmy przekonani, że nasza impreza będzie ponownie jednym z największych i najbardziej prestiżowych biegów ulicznych w Polsce. Chcemy, żeby nasz półmaraton był jednym z głównych wydarzeń uświetniających 100-lecie miasta Gdynia, które przypada w 2026 roku – mówi Michał Drelich, prezes agencji Sport Evolution, organizującej PKO Gdynia Półmaraton.

Sprawdzony partner

PKO Bank Polski od lat angażuje się w działania na rzecz sportu. Propaguje aktywny i zdrowy styl życia, połączony z działalnością charytatywną. Wspiera pracowników w rozwijaniu swoich pasji sportowych. W ramach programu „Biegajmy razem” PKO Bank Polski sponsoruje liczne imprezy biegowe w Polsce, m.in. PKO Poznań Półmaraton czy PKO Białystok Półmaraton. Wydarzeniom tym towarzyszą akcje charytatywne „Biegnę dla…”, wspierające osoby potrzebujące w procesie leczenia. Raz w roku organizowany jest również PKO Bieg Charytatywny.

Ambasadorkami programu biegowego PKO „Biegajmy razem” są utytułowane polskie lekkoatletki Sofia Ennaoui i Joanna Jóźwik.

– Wspieranie sportu, tego zawodowego, jak i amatorskiego pełni bardzo ważną rolę w społecznej aktywności naszego banku. W obecnych czasach sport wymaga zaangażowania zaufanych partnerów, a takim partnerem jest PKO Bank Polski. Cieszymy się, że Gdynia wraca na mapę imprez biegowych w Polsce. Zainteresowanie biegami ulicznymi pokazuje, że lubimy sport. Chcemy być aktywni i zdrowi. A jeśli ktoś nie może pobiec, niech gorąco kibicuje – zachęca Zbigniew Kalwas, Dyrektor Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO Banku Polskiego w Gdyni.

PKO Gdynia Półmaraton wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się 18 maja 2024 roku. W programie imprezy, oprócz biegu na dystansie 21,1 km, zaplanowany jest także bieg uliczny na 5 km oraz biegi dziecięce.

Źródło: Sport Evolution