Night Run ruszył z zapisami. Imprezy w trzech miastach

Dystans 5 km, luźna atmosfera, nocna pora i magiczna, rozświetlona kolorowymi reflektorami meta – to krótka charakterystyka imprez Night Run, organizowanych w ramach weekendów IRONMAN Poland.  Tegoroczne biegi odbędą się w Warszawie (7 czerwca), Gdyni (2 sierpnia) i Poznaniu (30 sierpnia). Wystartowały internetowe zapisy na te wydarzenia.

Bieganie nocą ma swój niezaprzeczalny urok, zwłaszcza w ciepłych, letnich miesiącach. Przekonać się o tym od dwóch sezonów mogą uczestnicy imprez Night Run, które towarzyszą triathlonowym zawodom IRONMAN w Warszawie, Gdyni i Poznaniu.

W każdym przypadku uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5 kilometrów. Bazą warszawskiego biegu będzie Multimedialny Park Fontann, a trasa poprowadzi m.in. ulicami Nowego i Starego Miasta. W Gdyni uroku doda trasa wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego i spektakularna meta na środku Plaży Śródmieście. W Poznaniu miłośnicy biegania spotkają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

fot. Bartłomiej Zborowski

Jak się zapisać?

Limit uczestników w pojedynczym biegu wynosi 1,5 tysiąca osób. Opłata startowa na początku rejestracji (dla pierwszych 500 osób) wynosi 60 zł. W każdym pakiecie startowym znajdzie się opaska LED i medal finishera. Chętni będą mogli dokupić oficjalną koszulkę biegu. Więcej informacji i zapisy w portalu SlotMarket.pl.

– Night Run ma przede wszystkim dostarczyć dobrej zabawy i rozrywki, ale równolegle także edukować. Chcemy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo biegaczy po zmroku. Stąd między innymi opaska LED w pakiecie startowym każdego uczestnika – mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy IRONMAN Poland.

Źródło: Sport Evolution

fot. w nagłówku Bartłomiej Zborowski