Złoto dla wytrwałych. Rusza Silesia Grand Prix

Fundacja Silesia Pro Active, organizator największych imprez biegowych na Śląsku ogłosiła start cyklu Silesia Grand Prix. Zawodnicy, którzy ukończą co najmniej dwa tegoroczne biegi z jego portfolio otrzymają bez dodatkowej opłaty medal lub statuetkę. Kolor pamiątki będzie uzależniony od łącznej liczby pokonanych kilometrów na śląskich imprezach.

Flagowe biegi Fundacji Silesia Pro Active to Silesia Marathon i Silesia Półmaraton. Ten drugi w tym roku odbędzie się aż dwa razy – wiosną i jesienią.

1 maja biegacze opanują ulice Katowic, a start i meta półmaratonu znajdą się na terenie Strefy Kultury. 6 października zaś na Śląsku świętować będą jubileuszową, 20. edycję biegu, którego uczestnicy finiszować będą na bieżni Stadionu Śląskiego. Impreza tak jak do tej pory będzie częścią Silesia Marathonu.

Koszyk imprez w 2024 roku uzupełnia majowy Bieg Bohaterów oraz uliczny Silesia Ultramarathon na dystansie 50 km, który jest w programie jesiennego Silesia Marathonu.

– Przed nami dwa duże biegowe wydarzenia, które odbędą się 1 maja i 6 października. Jedno województwo, dwa różne miejsca startów i łącznie pięć biegów, w tym dwie edycje półmaratonu – zapowiadają tegoroczny sezon organizatorzy z Fundacji Silesia Pro Active. – Każdy uczestnik, który wystartuje w majowym i październikowym biegowym święcie, otrzyma dodatkową nagrodę. Bez dodatkowych kosztów, bez opłaty (przy odbiorze osobistym w listopadzie 2024 – przyp. red) każdy z Was będzie mógł odebrać dedykowany medal/statuetkę – dodają.

Jeśli pamiątkowy medal lub statuetka będą wysyłane do zawodników pocztą, pobierana będzie jedynie opłata związana z przygotowaniem i kosztami przesyłki. Szczegółowe informacje dotyczące formatu nagrody zostaną przedstawione później.

Nagrody w trzech kolorach

W cyklu Silesia Grand Prix mogą wziąć udział wszyscy biegacze bez względu na posiadane doświadczenie lub uzyskiwane czasy. Jedynym warunkiem jest ukończenie w ciągu roku co najmniej dwóch imprez organizowanych przez Fundację Silesia Pro Active.

fot. Press Focus

Medale lub statuetki będą dostępne w trzech symbolicznych kolorach – złotym, srebrnym i brązowym. Kolor przyznanej nagrody będzie uzależniony od łącznego dystansu pokonanego w trakcie dwóch startów – 1 maja i 6 października 2024 roku.

Aby otrzymać nagrodę w kolorze brązowym wystarczy łącznie pokonać dystans do 40 km np. wiosenny Bieg Bohaterów i jesienny Silesia Półmaraton.

Wyróżnienie o barwie srebrnej trafi do zawodników, których zsumowany dystans wyniesie od 41 do 60 km. Są tu trzy warianty do wyboru: Bieg Bohaterów wraz z Silesia Marathon lub Silesia Ultramaraton, ewentualnie start w obu edycjach Silesia Półmaratonu.

Wreszcie złota nagroda zarezerwowana będzie dla biegaczy, którzy pokonają ponad 60 km. Aby ten cel osiągnąć, należy ukończyć wiosenny 19. Silesia Półmaraton oraz jesienny Silesia Marathon lub Silesia Ultramaraton.

– Niech udział w Silesia Grand Prix będzie okazją do rozwoju sportowej, biegowej pasji, ale i dobrą zabawą dla każdego z Was. Sześć wariantów dopasowanych do sportowej formy pozwoli Wam znaleźć odpowiedni dla siebie dystans, dzięki któremu spełnicie swoje biegowe wyzwanie na 2024 rok – podsumowują organizatorzy z Fundacji Silesia Pro Active.

Źródło: Fundacja Silesia Pro Active

fot. w nagłówku Press Focus