Ostatni tysiąc miejsc na New Balance Bieg na Piątkę

Już blisko 4 tysiące zawodników jest na liście startowej New Balance Biegu na Piątkę, który odbędzie się 24 marca. Zawody na widowiskowej 5-kilometrowej trasie będą towarzyszyć 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonowi Warszawskiemu. W puli zostało już tylko około tysiąc pakietów.

Bieg dla każdego

New Balance Bieg na Piątkę wystartuje w niedzielę, 24 marca o godzinie 9:30. Podobnie jak 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, „piątka” rozpocznie się na moście Poniatowskiego, a jej trasa poprowadzi wzdłuż Alei Jerozolimskich aż do Ronda De Gaulle’a. Tam biegacze zrobią nawrotkę. Następnie Wybrzeżem Szczecińskim oraz ulicą Siwca skierują się w stronę mety usytuowanej na błoniach PGE Narodowego.

– Piękne, jubileuszowe miejsca startu i mety – bo byliśmy tu równo 10 lat temu; malownicze okoliczności  – bo będziemy podziwiać prawo i lewobrzeżną Warszawę; trasa atestowana i dystans, który dostępny jest dla wszystkich. To będzie świetne wydarzenie, nie można tego przegapić. Debiutanci mogą tu przeżyć wielką biegową przygodę i zakochać się w bieganiu, weterani zaś powalczą o życiówki –  mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Pamiątkowe medale otrzymają na mecie wszyscy finiszerzy biegu, niezależnie od wyniku. W tym roku na biegaczy New Balance Biegu na Piątkę czekać będą krążki z wyrzeźbionym Mostem Poniatowskiego ozdobione kwitnącymi na wiosnę tulipanami. Na rewersie przewidziano miejsce na pamiątkowy grawerunek osiągniętego czasu i imienia uczestnika.

– Niezależnie od płci, wieku, pochodzenia, intensywności treningów, motywacji czy wyznaczonych celów, dla marki New Balance jeśli biegasz, jesteś biegaczem. Bieg na Piątkę wpisuje się w tę ideę i jest doskonałą okazją, aby celebrować radość z biegania, która sprawia, że stajemy się lepszą wersją siebie  – podkreśla Iga Bielawski, CEE Marketing Director w New Balance.

Zapisy na finiszu

 Co roku New Balance Bieg na Piątkę spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Na tegoroczne wydarzenie zapisało się już blisko 4 tysiące zawodników, a limit dla tego biegu to 5 tysięcy biegaczy. Zdaniem organizatorów istnieje szansa, że zapisy zostaną zamknięte w ciągu najbliższego tygodnia. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”