Ostatnie dni, aby przepisać pakiet na 16. PKO Poznań Półmaraton

Miejsca na 16. PKO Poznań Półmaraton skończyły się już ponad 3 tygodnie temu, ale wciąż można przepisywać pakiety na innych zarejestrowanych uczestników. Okienko na takie transfery zamknie się już w środę, 3 kwietnia.

Łącznie na 16. PKO Poznań Półmaraton sprzedanych zostało 10,5 tysiąca pakietów.  Tym samym osiągnięty został limit uczestników, a lista startowa została zamknięta. Poznański bieg zgromadził pięciocyfrową liczbę zgłoszeń po raz pierwszy od 2019 roku.

Jedyna regulaminowa opcja

Miejsc na biegu już nie ma, ale organizatorzy umożliwiają przepisanie pakietu na inną osobę. Musi być to ktoś, kto wcześniej zapisał się na 16. PKO Poznań Półmaraton, ale nie opłacił swojego zgłoszenia.

Aby przepisać pakiet, należy do 3 kwietnia wejść na swój profil biegacza i w opcji „przekaż numer startowy” wpisać numer zgłoszenia osoby przejmującej miejsce na liście startowej. Co ważne, organizator nie uczestniczy w ewentualnych rozliczeniach między zawodnikami.

– Przypominamy, że opcja przepisania pakietu do wyznaczonej daty jest jedyną regulaminową opcją. Wszelkie próby przekazania zapisu po tym terminie grożą dyskwalifikacją w 16. PKO Poznań Półmaratonie. Startowanie pod nieswoim nazwiskiem stanowi szczególne zagrożenie w wypadku kontuzji i nieszczęśliwego zdarzenia na trasie – informują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Poza tym organizatorzy przestrzegają, że pojawiły się fałszywe konta oferujące przepisanie/sprzedaż miejsc na poznański bieg. Zalecają ostrożność, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy ktoś twierdzi, że ma do odsprzedania kilka pakietów.

Kiedy bieg? Jaka trasa? 

16. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 14 kwietnia. Zawodnicy wystartują o godzinie 10:00 z ulicy Grunwaldzkiej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Trasa podobnie jak przed rokiem poprowadzi przez Junikowo, Raszyn, Górczyn, Łazarz, Wildę, Łęgi Dębińskie i Stare Miasto. Efektowna linia mety znajdzie się na Placu Marka.

fot. Adam Ciereszko

Dla komfortu na starcie biegacze zostaną uszeregowani w strefach na podstawie zadeklarowanych przez nich w zgłoszeniu czasów ukończenia półmaratonu. Dostępna będzie jedna strefa dla elity i sześć dla amatorów począwszy od 1:30, aż do zawodników celujących w wynik 2:15 – 3:00. Wybraną strefę startową uczestnicy mogą zmienić do 2 kwietnia. W tym celu należy zalogować się na swój indywidualny profil biegacza dostępny poprzez stronę www.halfmarathon.poznan.pl

Na trasie poznańskiego biegu jak zawsze będą obecni pacemakerzy wybrani przez Artura Kujawińskiego. Będą wspierać uczestników biegnących na czasy 1:30, 1:35, 1:40, 1:45, 1:50, 1:55, 2:00, 2:05 i 2:10.

Wzorem z poprzednich edycji uczestnicy 16. PKO Poznań Półmaratonu w dniach 12-14 kwietnia mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej w strefach A+B+C. Wystarczy mieć przy sobie numer startowy oraz dokument tożsamości.

Jeden z największych półmaratonów w Polsce

PKO Poznań Półmaraton od lat należy do cyklu Korony Polskich Półmaratonów. Do mety zeszłorocznej edycji biegu w ubiegłym roku dotarło 7675 zawodników, tym samym był to trzeci największy polski bieg na dystansie 21.097 km w 2023 roku.

Sponsorem tytularnym imprezy jest PKO Bank Polski, a poznański bieg wspierają również Fundacja Pho3nix, Żabka, GSK, Veolia, AdRunaLine Sports, Browar Fortuna i Aquanet. 

red

fot. w nagłówku Adam Ciereszko