We wrześniu następny półmaraton w Warszawie. Już można dołączyć

Uczestnicy 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, którzy finiszowali wczoraj na błoniach PGE Narodowego, za niecałe pół roku ponownie mogą wpaść na metę w tym miejscu za sprawą 9. Nocnego Półmaratonu Praskiego. Bieg odbędzie się 7 września, ruszy po zmroku, a zawodnicy pokonywać będą szybką trasę wytyczoną ulicami prawobrzeżnej Warszawy. Na liście startowej jest już prawie 1,3 tysiąca zawodników.

Co prawda kalendarzowa jesień w tym roku rozpoczyna się dopiero 23 września, ale można uznać, że Nocny Półmaraton Praski symbolicznie otwiera drugą część sezonu. Impreza na dobre zadomowiła się w biegowym terminarzu i każdego roku przyciąga na start tysiące uczestników.

– Tegoroczne hasło półmaratonu to ,,Podążaj za pasją”! Ma ono przypominać biegaczom, że najważniejszą rzeczą w sporcie jest czerpanie radości z tego, co się robi. Pasja, chęci i ciężka praca na treningach są cenniejsze niż talent czy wyniki – podkreślają organizatorzy.

Półmaraton czy piątka?

Zawodnicy do dyspozycji mają bieg główny na dystansie półmaratonu oraz Piątkę Praską, która dla początkujących może być dobrym wstępem do przygody z bieganiem, a dla bardziej zaawansowanych sprawdzianem formy po okresie letnich treningów.

Trasa Nocnego Półmaratonu Praskiego jest płaska i szybka, na co wskazuje rekord 1:03:27 ustanowiony przed rokiem przez Mateusza Kaczora. To zawodnik, który wygrał wczorajszy bieg w stolicy i wywalczył tytuł Mistrza Polski w półmaratonie ze znakomitym wynikiem 1:02:06.

W ubiegłym roku padły również rekordy na trasie Piątki Praskiej. Ich autorami byli Aleksander Wiącek (14:28) i Sabina Jarząbek (15:58).

Od lat uczestników Półmaratonu Praskiego ubiera firma adidas i nie inaczej będzie w tym roku. Do pakietów startowych będzie można dokupić koszulkę, która dzięki technologii Aeroready jest miękka oraz pochłania wilgoć zapewniając wysoki komfort biegu. Do jej uszycia wykorzystano materiały w 100% pochodzące z recyclingu, co pomaga ograniczyć ilość generowanych plastikowych odpadów oraz zmniejszyć ślad węglowy związany z jej wyprodukowaniem.

Zapisy już trwają

Uczestnicy, którzy zarejestrują się jako pierwsi, mogą liczyć na najbardziej korzystne ceny opłat startowych. Aktualne wpisowe za półmaraton wynosi 159 zł, a jeśli chcemy otrzymać pakiet z koszulką adidas, to musimy przeznaczyć na ten cel 238 zł.

Jak chodzi o Piątkę Praską Piątkę, to opłata startowa obecnie wynosi 69 złotych (pakiet podstawowy) i 148 zł (pakiet z koszulką).

Po niecałym miesiącu od uruchomienia zapisów na liście startowej 9. Półmaratonu Praskiego jest już prawie 1,3 tysiąca zawodników. Limit uczestników wynosi 7 tysięcy osób. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie polmaratonpraski.pl 

red