XXI Bieg Europejski w Gnieźnie za mniej niż miesiąc. Dodatkowe 250 pakietów

Zaplanowany na 6 kwietnia XXI Bieg Europejski w Gnieźnie cieszy się dużym zainteresowaniem. Podstawowa pula 950 miejsc wyprzedała się na nieco ponad 4 tygodnie przed zawodami, dlatego organizatorzy zdecydowali się udostępnić dodatkowe 250 pakietów w dotychczasowej cenie 85 złotych. W tym roku tematem przewodnim imprezy będą Czechy.

Bieg Europejski w Gnieźnie to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w regionie. Impulsem do organizacji imprezy było podpisanie w 2003 roku przez Polskę Traktatu Ateńskiego umożliwiającego naszemu krajowi dołączenie do Unii Europejskiej. Każda edycja odbywa się pod innym hasłem związanym z państwem członkowskim UE.

W czeskim klimacie

Gnieźnieński bieg jest stałym puntem w kalendarzach wielu biegaczy, tym bardziej, że to propozycja zarówno dla zawodowców, amatorów jak i całych rodzin. Kolejna edycja imprezy odbędzie się pod hasłem „Teraz Czechy!”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Środowiska i Klimatu oraz Ambasada Republiki Czeskiej w Polsce.

– Bieg promuje wartości wspólnotowe oraz członkostwo Polski w grupie krajów europejskich. Zatem oprócz popularyzacji aktywności fizycznej i sportu podejmuje wartości europejskie, zachęca do poznania historii i kultury czy tradycji jednego z państw członkowskich. Cieszę się, że nasz bieg ma liczne grono oddanych uczestników, przyjaciół i zwolenników, bez których jego organizacja nie byłaby możliwa – mówi Andrzej Krzyścin, dyrektor biegu.

Liczna ekipa VELUX

XXI Bieg Europejski wystartuje z Rynku w sobotę, 6 kwietnia o godzinie 16:00.  Zawodnicy pokonywać będą jedną pętlę o długości10 km poprowadzoną ulicami Gniezna. Start i Meta, jak co roku będą usytuowane na gnieźnieńskim Rynku. Trasa ponownie przebiegnie przez teren fabryki VELUX przy ul. Słonecznej. Tam również zawodników wspierać będą kibice w specjalnie przygotowanej Strefa Kibica.

VELUX wspiera organizację imprezy od jej pierwszej edycji w 2003 roku. Będąc największym pracodawcą w Gnieźnie firma chce tym samym zachęcić pracowników do promowania zdrowych nawyków oraz integracji.W tym roku, tak jak w poprzednich edycjach, reprezentacja Grupy VELUX będzie bardzo liczna. Charakterystyczne, czerwone koszulki założy ponad 80 biegaczy.

– Jako firma promująca zdrowy styl życia w duchu wartości naszej marki jak dostarczanie produktów użytecznych dla społeczeństwa, zwracająca uwagę na to istotę światła dziennego i świeżego powietrza, bez wahania każdego roku wpieramy Bieg Europejski. Od lat w biegu udział biorą nasi pracownicy oraz partnerzy, silna i dumna reprezentacja VELUX. To świadczy o dużej rozpoznawalności Biegu Europejskiego – mówi Rober Purol, Dyrektor Generalny fabryk VELUX w Gnieźnie.

Ponadto na gnieźnieńskim rynku na kibiców czekać będzie mnóstwo atrakcji, w tym strefa rodzinna przygotowana przez fabryki VELUX w Gnieźnie, w której każdy będzie mógł wziąć udział w konkursach sportowych, zręcznościowych i plastycznych z nagrodami.

Bieg Przedszkolaka

W ramach XXI Biegu Europejskiego po raz kolejny wystartuje Bieg Przedszkolaka. W Biegu tym uczestniczą dzieci w wieku przedszkolnym 2 – 7 lat. Limit wynosi 250 uczestników i już został wyczerpany. W tych zawodach nie są ważne zajmowane miejsca, a świetna zabawa. Dlatego też organizatorzy nie będą prowadzili klasyfikacji czasowej – liczy się udział dziecka i pokonanie wyznaczonej trasy biegu.

Zarówno pierwszy jak i ostatni zawodnik na mecie będzie jednakowo nagrodzony. Dzieci przed startem otrzymają pamiątkowe koszulki, a na mecie każde dziecko, które ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal, dyplom oraz upominek

Zapisz się na bieg

Organizatorzy przewidzieli, że w Biegu weźmie udział maksymalnie 950 zawodników i limit ten został szybko zapełniony. Organizatorzy, po konsultacji ze służbami porządkowymi i sponsorami zwiększyli liczbę uczestników o kolejne 250 osób. Zapisy trwają na stronie www.biegeuropejski.pl

Źródło: VELUX

fot. w nagłówku Patryk Kaźmierczak