Kto najszybciej zawiąże buty? Sprawdzi to HOKA na 16. PKO Poznań Półmaratonie

Już w niedzielę, 14 kwietnia w stolicy Wielkopolski odbędzie się 16. edycja PKO Poznań Półmaratonu. Od piątku w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich ruszą targi Poznań Run Expo. Jednym z wystawców będzie marka HOKA, która na swoim stoisku zorganizuje Wielkie Mistrzostwa Wiązania Butów.

Poznań Półmaraton to jeden z największych biegów ulicznych w kraju. Od kilku tygodni impreza jest wyprzedana, na liście startowej jest ponad 10 tysięcy zawodników. Półmaraton wystartuje w niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 10:00, a dzień wcześniej bieganiem bawić będą się dzieciaki uczestniczące w Pho3nix Kids Półmaraton.

W piątek rozpoczną się targi Poznań Run Expo, na których będzie można zaopatrzyć się w nowe buty do biegania, elementy biegowej garderoby, a także żele, odżywki i suplementy przed biegiem. Wydarzenie odbywające się na terenie MTP potrwa trzy dni.

Wielkie Mistrzostwa Wiązania Butów

Jak co roku na Poznań Run Expo nie może zabraknąć marki HOKA. Tym razem na jej stoisku rozegrane zostaną Wielkie Mistrzostwa Wiązania Butów. Zgłoszenia będą przyjmowane na miejscu – w piątek i sobotę w godzinach 10:00 – 20:00, a w niedzielę od 8:00 do 12:00. Na czym będzie polegał konkurs?

Na początku prowadzący rozgrywkę zaprezentują kilka sposobów sznurowania. Następnie każdy z uczestników będzie miał 5 minut na to, by zawiązać w wybranym stylu 3 pary butów. Każda z metod sznurowania będzie punktowana inaczej, w zależności od stopnia trudności. Oprócz tego przyznawane będą dodatkowe punkty, jeśli uczestnik zawiąże wszystkie 3 pary w czasie krótszym niż 5 minut. Brzmi skomplikowanie? Posłużmy się przykładem.

Uczestnik wiąże buty w 3 stylach: metodą na krzyż wycenioną na 2 pkt, na szeroki krzyż dającą kolejne 2 pkt i poprzez sznurowanie proste – o wadze 3 pkt. Łącznie za styl sznurowania uczestnik zyskuje 7 pkt. Ponadto czas wykonania zadania wyniósł 3,4 min, co daje 1,2 min zapasu do pełnych 5 min. W ten sposób na konto uczestnika wpada dodatkowe 1,2 pkt za zaoszczędzony czas. Po ostatecznym zsumowaniu zawodnik ma na swoim koncie 8,2 pkt (7 pkt za styl i 1,2 pkt za szybkość).

Mistrzostwa wygrają 3 osoby z największą liczbą punktów, a nagrody są nie byle jakie! Zwycięzca zgarnie voucher o wartości 2500 zł na asortyment marek HOKA, Hydrapak i GU. Zdobywca srebrnego medalu wróci do domu z voucherem wartym 1600 zł, a brązowego – 800 zł. Informacje o wynikach konkursu pojawią się w mediach społecznościowych marki @hokarunnerspoland.

Wielkie Mistrzostwa Wiązania Butów to niejedyny powód, dla którego warto odwiedzić stoisko HOKA podczas tegorocznego półmaratonu. Na miejscu będzie można zapoznać się z najnowszą kolekcją obuwia, a także porozmawiać z profesjonalistami, którzy pomogą w doborze idealnego modelu.

Źródło: HOKA