Ostatnie kilkadziesiąt miejsc na Bieg Konstytucji 3 Maja

Już tylko kilkadziesiąt miejsc zostało z puli 5 tys. numerów startowych dla uczestników Biegu Konstytucji 3 Maja. Wszyscy pokonywać będą podobną trasę jak przed rokiem. Główną atrakcją będzie bieg Mostem Poniatowskiego, z którego roztacza się piękny widok na Warszawę. Start zawodów w piątek, 3 maja o godzinie 11:00.

Organizatorzy biegu, Fundacja „Maraton Warszawski” wraz ze Stołecznym Centrum Sportu Aktywna Warszawa, przygotowali trasę szybką i atrakcyjną, nie tylko ze względu na walory miejskie, ale i historyczne. Start, meta i Miasteczko będą zlokalizowane przy Placu Trzech Krzyży. Trasę biegu wraz z opisem prześledzić można na stronie bieg3maja.pl/trasa

Piękny medal i widowiskowa trasa

Na mecie na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale. We wzorze nawiązano do fragmentu Zamku Królewskiego z obrazu Jana Matejki i do tekstu Konstytucji z 1791 roku.

– Przebieg tegorocznego biegu jest wyjątkowo atrakcyjny, pełen pięknych widoków, pozwalający uczestnikom podziwiać Warszawę z perspektywy obu stron Wisły. Chodziło o to, aby tysiące zawodników celebrujących z nami święto poczuło klimat miejsca, w którym powstała idea tego kluczowego dla polskiej historii aktu prawnego. Jesteśmy pewni, że to się uda – mówi Magda Skrocka, Dyrektor 32. Biegu Konstytucji 3 Maja.

Bieg Konstytucja 3 Maja to pierwsza tegoroczna impreza w ramach Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Kolejny będzie zaplanowany na 20 lipca Bieg Powstania Warszawskiego, a cykl domknie listopadowy Bieg Niepodległości.

– Cieszę się, że tak licznie zgromadzimy się 3 maja. Co roku widok biegaczy raduje serce. To piękne, że aż tyle osób pragnie w aktywny sposób spędzić ten wyjątkowy dzień, którym jest rocznica ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Mam nadzieję, że medal przypadnie Wam do gustu i będzie miłą pamiątką z biegu, przypominającą o ukończeniu kolejnego wyzwania na waszej biegowej drodze – mówi Renata Kaznowska, Wiceprezydent Warszawy.

Ostatnie numery startowe

Jak informują organizatorzy, dostępne są jeszcze miejsca na bieg – pozostało ich jedynie kilkadziesiąt. Zapisać można się na miejscu w biurze zawodów lub na stronie internetowej https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Na kilka dni przed biegiem lista startowa jest już prawie pełna. Wszystko wskazuje na to, że osiągnięty zostanie limit 5 tysięcy uczestników biegu i 200 uczestników Nordic Walking.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”