Oto medal 32. Biegu Konstytucji 3 Maja

Zaprezentowano medal, który na mecie pięciokilometrowej trasy 32. Biegu Konstytucji 3 Maja otrzyma każdy uczestnik. Tegoroczne sportowe pamiątki będą patynowane. Projekt przedstawia fragment Zamku Królewskiego z obrazu Jana Matejki oraz tekstu Konstytucji z 1791 roku.

W 32. Biegu Konstytucji 3 Maja weźmie udział maksymalnie 5 tysięcy zawodników, którzy na sportowo uczczą rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Będzie to pierwsza z trzech imprez tworzących cykl Warszawskiej Triady Biegowej. Dodatkowo w jej skład wchodzą Bieg Powstania Warszawskiego (20 lipca) i Bieg Niepodległości (11 listopada).

Aktualnie na majowy bieg na dystansie 5 kilometrów zapisanych jest ponad 3,5 tysiąca osób, zaś w kategorii Nordic Walking udział zadeklarowało już 150 osób. Limity miejsc wynoszą 5 tysięcy osób na bieg i 200 osób na Nordic Walking.

Rejestracja na 32. Bieg Konstytucji 3 Maja odbywa się w Panelu Biegacza pod linkiem: rejestracja.maratonwarszawski.com

fot. sportografia.pl

Piękny medal i nowy sponsor główny

– Na medalu umieszczony został Zamek Królewski w Warszawie, w którym w 1971 roku została uchwalona Konstytucja 3 maja, a także fragment ustawy rządowej regulującej ustrój prawny monarchii dziedzicznej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wierzę, że medal ten będzie interesującą formą ukoronowania wysiłku włożonego w ukończenie biegu i jeszcze długo będzie stanowił pamiątkę po tej niezapomnianej imprezy. Do zobaczenia 3 maja! – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Niemal równolegle do publikacji medalu organizatorzy – Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski” ogłosili, że PKO Bank Polski po kilku latach przerwy ponownie jest sponsorem głównym Biegu Konstytucji 3. Maja.

W związku ze współpracą z bankiem, chętni będą mogli przyłączyć się do popularnej akcji charytatywnej Fundacji PKO Banku Polskiego i wspomóc proces leczenia 17 – letniej Darię. Dziewczyna uległa wypadkowi, w wyniku którego zapadła w śpiączkę. Wymaga specjalistycznej opieki i wszechstronnej rehabilitacji. Daria jest podopieczną Fundacji Siepomaga.

fot. sportografia.pl

Biegacze chętni, by wesprzeć leczenie dziewczyny przyczepią na koszulki specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Darii. Organizator inicjatywy Fundacja PKO Banku Polskiego w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjentki. Identyfikatory akcji „biegnę dla…” będzie można odebrać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

– Wiem, że biegacze lubią akcje współistniejące razem z samym biegiem. Współpraca z marką, która angażuje się w pomoc i prowadzi działania charytatywne to zawsze dobra współpraca. Dzięki takim działaniom bieg każdego z uczestników może otrzymać nowy wymiar – dla wielu może to być też pierwszy krok do wzrostu świadomości lub rozpoczęcia własnych działań charytatywnych – mówi Magda Skrocka, Dyrektor 32. Biegu Konstytucji 3 Maja.  

Sponsor imprez biegowych

W ramach programu PKO Biegajmy Razem, PKO Bank Polski sponsoruje imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas nich Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia i w procesie leczenia. W 2024 r. odbyło się dotychczas 9 charytatywnych akcji biegowych, w które włączyło się ponad 1,2 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu przekazano 90 tys. zł na leczenie 9 osób.

Od początku istnienia programu zorganizowano 550 akcji biegnę dla…, dzięki którym wsparto ponad 620 osób kwotą 7,1 mln zł. Do akcji włączyło się prawie 236 tys. biegaczy.

Wcześniej organizatorzy Warszawskiej Triady Biegowej ogłosili, że sponsorem technicznym wszystkich biegów wchodzących w jej skład została polska marka 4F.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”