Poznaliśmy trasę wiosennego 19. Silesia Półmaratonu

Wielkimi krokami zbliża się wiosenny 19. Silesia Półmaraton, który odbędzie się 1 maja. Bieg wyruszy ze Strefy Kultury w Katowicach, a jego uczestnicy przemierzać będą ulice stolicy Górnego Śląska. Do startu już szykuje się ponad 2 tysiące zawodników. Kolejne 1,3 tysiąca weźmie udział w Biegu Bohaterów na dystansie 5 km. W tym artykule przyjrzymy się trasom obu biegów. 

Sercem 19. Silesia Półmaratonu będzie katowicka Strefa Kultury, w którym znajdzie się start i meta zawodów. To miejsce położone niedaleko siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Pierwszy wystrzał startera rozlegnie się w środę, 1 maja o godzinie 10:00.

Katowickie ulice czekają

Biegacze ruszą ulicami Dudy-Gracza i Graniczną w kierunku katowickiej Doliny Trzech Stawów. Poruszając się jej alejkami, nieopodal jednego ze stawów dotrą do pierwszego punktu odżywczego, tuż obok kempingu. Następnie trasa poprowadzi ulicami Gospodarczą i Dobrego Urobku do Nikiszowca, do którego architektury nawiązuje m.in. siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Uczestnicy przebiegną obok kościoła św. Anny, gdzie znajdzie się drugi punkt odżywczy. Dalej ulicą Lwowską, dotrą do Szopienic, miną kościół św. Jadwigi Śląskiej, a następnie ulicami Roździeńską i Obrońców Westerplatte na Zawodzie, gdzie dostępny będzie ostatni punkt odżywczy, przy zbiegu ulic 1 Maja i Bohaterów Monte Cassino.

Dalej trasa poprowadzi przez Dąbrówkę Małą i park Bogucki w Bogucicach. Stąd już tylko jeden kilometr do mety. Uczestnicy miną budynki Muzeum Śląskiego, a bieg zakończy się w miejscu startu, przy siedzibie NOSPR.

Zapisy na 19. Silesia Półmaraton wciąż trwają na stronie silesiamarathon.pl. Do 20 kwietnia pakiet startowy z koszulką techniczną kosztuje 170 zł.

fot. UMWŚ

Bohaterzy na start

Równolegle z 19. Silesia Półmaratonem wystartuje 4. Bieg Bohaterów na dystansie 5 km. Wydarzenie uczci 20. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Zawodnicy wyruszą dokładnie z tego samego miejsca co bieg główny, a następnie pokonywać będą ulice w centrum Katowic. Najpierw 1 Maja, potem miną Uniwersytet Ekonomiczny, na Zawodziu skręcą w ulicę Bohaterów Monte Cassino, skąd skierują się w stronę Bogucic. Dobiegną do parku Boguckiego, następnie obok budynków Muzeum Śląskiego, by swój bieg zakończyć w miejscu z którego wystartowali, czyli w samym sercu katowickiej Strefy Kultury.

Bieg Bohaterów cieszy się sporym zainteresowaniem, na listach startowych jest już ponad 1,3 tysiąca osób. Wciąż można dołączyć rejestrując się na stronie silesiamarathon.pl. Pakiet startowy z koszulką kosztuje 70 zł.

red

fot. w nagłówku Press Focus