Trwa Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonach. Wciąż można dołączyć

Od 14 lat funkcjonuje całoroczny cykl Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonach zrzeszający kilkanaście imprez biegowych. Można wziąć w nim udział bez specjalnych zapisów i za darmo. Wystarczy w ciągu roku ukończyć 7 biegów z serii, aby zostać sklasyfikowanym i otrzymać szansę na zdobycie nagrody w kategorii OPEN i kategoriach wiekowych. Najwytrwalsi walczą o Koronę Brązową, Srebrną i Złotą. 

Jakie biegi w Grand Prix Wielkopolski?

Do cyklu Grand Prix Wielkopolski należy obecnie 14 biegów. Za nami dwa pierwsze wiosenne półmaratony z tej serii – X Ostrowski ICE MAT Półmaraton (17 marca) i 16. Poznań Półmaraton, który odbył się 14 kwietnia.

W tegorocznej puli wciąż zostaje 12 imprez: Półmaraton Koło (28 kwietnia), Ogólnopolski Bieg im. Jana Kilińskiego w Mogilnie (3 maja), Bieg Lwa (18 maja), Szamotuły Półmaraton (9 czerwca), Grodziski Półmaraton „Słowaka” (16 czerwca), Kaliski Półmaraton Nocny „Bursztynowa Hellena” (29 czerwca), Bieg Jagiełły Tip Topol w Pobiedziskach (7 lipca), Półmaraton Signify Piła (8 września), Bieg Lechitów (15 września), Ogólnopolski Bieg Zbąskich (22 września), Półmaraton Wągrowiec Skoki (20 października) i Międzynarodowy Półmaraton Kościan (10 listopada).

– Inicjatywa od początku łączy i integruje społeczność biegową, a także jest ciekawym wyzwaniem i każdemu daje możliwość kolekcjonowania sportowych osiągnieć w naszej małej wielkopolskiej ojczyźnie. Wszyscy uczestnicy wspólnie tworzą historię wielkopolskiego biegania, która dopisze się także w tym roku – mówi Agnieszka Korpal ze Stowarzyszenia Poco Loco Adventrure, które od tego roku jest operatorem projektu.

Jak dołączyć?

Zasady udziału w Grand Prix są bardzo proste. Udział nie wymaga specjalnych zapisów i jest nieodpłatny. Wystarczy w danym roku kalendarzowym uczestniczyć w półmaratonach z cyklu Grand Prix Wielkopolski.

Każdy biegacz, który ukończy minimum 7 biegów zostanie automatycznie sklasyfikowany. Najlepsi zostaną wyłonieni w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn oraz w sześciu kategoriach wiekowych. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali podsumowującej cykl.

Ponadto ukończenie 10 biegów oznacza zdobycie Korony Brązowej za dany rok. W kolejnych latach można kolekcjonować nowe trofea w postaci Korony Srebrnej (zdobycie 3 Koron Brązowych w ciągu 5 lat) i Korony Złotej (zdobycie 3 Koron Srebrnych w ciągu 15 lat).

– Wiele osób przywiązało się do cyklu i na przestrzeni lat gromadzi kolejne trofea. Do tej pory 148 osób zdobyło Koronę Srebrną, a 7 osób dodatkowo może pochwalić się Złotą. To piękna biegowa kolekcja. Grand Prix to taka biegowa perełka i duma Wielkopolski – podkreśla Korpal.

Źródło: Stowarzyszenie Poco Loco