Ostatni tydzień zapisów na mityng 1MILA w Warszawie

„1MILA – mityng lekki i atletyczny” odbędzie się już 5 czerwca na warszawskim AWF-ie. Każdy amator biegania będzie mógł sprawdzić swoje siły na stadionowej bieżni i spotkać się z gwiazdami sportu, m.in. Joanną Jóźwik i Marcinem Lewandowskim. Zapisy trwają do 1 czerwca.

1MILA – mityng lekki i atletyczny to jedyna taka impreza w Polsce, na której amatorzy mogą wystartować na bieżni i poczuć się jak na profesjonalnym mityngu lekkoatletycznym, dostając imienny numer startowy, będąc imiennie wyczytywanym na start, wreszcie biegnąc w blasku stadionowych jupiterów. Oprawy dopełniają komentarz sportowy Tomasza Smokowskiego na żywo i stadionowy doping. W tym roku do wyboru są aż cztery konkurencje: Lekka Piątka (5km), 1 Mila (1609m – w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę), Sztafety 4x400m oraz bezpłatne Biegi Dzieci. Zapisy na wszystkie zawody trwają na stronie www.1mila.pl

Spotkasz gwiazdy sportu

Mityng 1MILI to także okazja do spotkania i pobiegania z największymi gwiazdami sportu. Na imprezie w Warszawie obecni będą wszyscy ambasadorowie imprezy: Joanna Jóźwik, Bartosz Olszewski i Marcin Lewandowski, który właśnie ogłosił zakończenie swojej zawodowej kariery sportowej.

– Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej promuje bieganie na stadionie. Jestem z 1MILĄ od zawsze i cieszę się, że to właśnie tu będę mógł pożegnać się ze swoimi kibicami, a może nawet razem wystartować – mówi Marcin Lewandowski.

Klimat mityngu 1MILA uwielbia Joanna Jóźwik, polska królowa biegów średnich, aktualna wicemistrzyni Europy na 800m, która uważa że zawodowcy mogą się uczyć od amatorów radości z uprawiania sportu.

I ja też zamierzam się bawić! W tym roku pobiegnę na 1Mili razem z amatorami. Wystartuję w trzech seriach jako osobista pacemakerka biegaczy. A po biegu zapraszam na lemoniadę do mojej strefy JJRUN. Kto jeszcze tego nie zrobił, niech szybko się zapisuje, bo drugiej takiej okazji w tym roku nie będzie! – dodaje utytułowana zawodniczka.

Poza ambasadorami swój udział zapowiedzieli także inni sportowcy: srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio Agnieszka Kobus-Zawojska, Jakub Wawrzyniak, Łukasz Kadziewicz czy dziennikarz Maciej Kurzajewski.

Możesz pomóc młodym lekkoatletom i spędzić rodzinnie czas

Bardzo ważny jest też charytatywny wymiar imprezy. Przy zakupie pakietu startowego można przekazać cegiełkę na wsparcie Programu Stypendialnego „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch, pomagającemu młodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej.

1MILA to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne, bezpłatne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa EXPO, a w niej m.in. wyjątkowa strefa aktywności dla dzieci przygotowana przez Fundację Pho3nix, Milowa Akademia Biegowa, czyli spotkania z gwiazdami i ekspertami, pyszna strefa Żabki, showroom Garmina
z możliwością przetestowania najnowszych zegarków sportowych i  strefa relaksu z foodtruckami
i leżakami.

Źródło: 1Mila