Trwają zapisy na Green Run w Poznaniu i Bydgoszczy. To nowy cykl imprez dla dzieci

Fundacja Sportplus, organizator biegów dla dzieci na stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce w ramach cyklu Kids Run uruchamia serię rodzinnych pikników sportowo-ekologicznych pod szyldem Green Run. W jego ramach w tym roku odbędą się dwa wydarzenia – 21 kwietnia w Poznaniu i 31 sierpnia w Bydgoszczy. W programie przełajowe biegi na dystansach od 100 do 600 metrów i liczne sportowe atrakcje dla całych rodzin.

Green Run to inicjatywa, która jest odpowiedzią m.in. na alarmujące statystyki dotyczące sprawności najmłodszych.

– Dzieci w Polsce należą do najszybciej tyjących w całej Europie, dlatego zależy nam, by jak najwięcej maluchów odwiedzało nasze imprezy i wraz z rodzicami znaleźli inspirację do aktywnego spędzania czasu – mówi Tomasz Makowski, dyrektor Green Run.

Innym ważnym celem nowego cyklu imprez jest edukacja ekologiczna.

Na początek Poznań

Premierowe wydarzenie w cyklu Green Run odbędzie się już 21 kwietnia na terenie Polany Harcerza położonej w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Na imprezę organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież w wieku od 1 do 15 lat wraz z całymi rodzinami.

Na miejscu odbędą się biegowe zmagania w seriach osobno dla chłopców i dziewczynek. Dystanse biegu są dopasowane do możliwości przeciętnie sprawnego dziecka, tak by zachęcić je do uprawiania sportu. Najmłodsi pobiegną na dystansie 100 metrów i mogą być wspierani przez rodziców, starsze dzieci z roczników szkolnych będą startować samodzielnie na dystansach 200, 400 i 600 metrów.

Każdy uczestnik otrzyma swój numer startowy z imieniem, a na mecie, niezależnie od zajętego miejsca, na wszystkich czekać będą wyjątkowe odlewane medale. Co ważne, w żadnej z serii nie będzie prowadzony pomiar czasu. W sumie zostaną rozegrane aż 22 biegi.

Kolejna odsłona cyklu Green Run będzie się 31 sierpnia na terenie parku leśnego Myślęcinek w Bydgoszczy.

Piknik sportowo-ekologiczny w plenerze

Podobnie jak na imprezach Kids Run, również na wydarzeniach Green Run uczestniczy mogą liczyć na sportowe atrakcje angażujące całe rodziny. Począwszy od gier terenowych, przez biegi na orientacje, skakanie przez przeszkody po edukację ekologiczną realizowaną w ciekawej, warsztatowej formie. Poza tym organizatorzy zapowiadają konkursy z nagrodami oraz strefę relaksu z leżakami i strefą gastronomiczną.

– Impreza nazywa się Green Run nie tylko z powodu miejsca rozgrywania biegów. Przy okazji wydarzenia chcemy edukować dzieci z zakresu ochrony środowiska pokazując co każdy z nas może robić, aby zostawić po sobie trochę lepszy świat – dodaje Makowski.

Jak się zapisać?

Rejestracja na imprezy Green Run w Poznaniu (21 kwietnia) i w Bydgoszczy (31 sierpnia) już trwają. Pakiet startowy kosztuje 49 zł i pozostaje w niezmienionej kwocie aż do wyczerpania limitu uczestników, który został ustalony na 1500 dzieci. Zapisy na wszystkie imprezy Green Run odbywają się przez stronę www.greenrun.pl

Źródło: Fundacja Sportplus

fot. Andrzej Olszanowski