W sobotę mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 metrów. Kaczor i Gos faworytami

Ponad 80 zawodniczek i zawodników zostało zgłoszonych do sobotnich mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów. Wśród faworytów m.in. obrońca tytułu Mateusz Gos oraz mistrz kraju w półmaratonie Mateusz Kaczor, przygotowujący się do startu w maratonie w Łodzi.

Jednym z faworytów sobotniej rywalizacji mężczyzn będzie Mateusz Gos. Zawodnik Optimy Radom ma szansę powtórzyć zeszłoroczny sukces z Olkusza i wygrać rywalizację seniorów oraz w kategorii U23.

Myślę, że Mateusza stać będzie na dobry wynik. Zresztą nie tylko jego. Rywalizacja z Konradem Pogorzelskim czy innymi zawodnikami mojego klubu Mateuszem Kaczorem oraz Patrykiem Kozłowskim zapowiada się interesująco. Jako klub celujemy też w złoto w klasyfikacji drużynowej – zapowiada Artur Błasiński, trener biegaczy Optimy Radom.

fot. Tomasz Kasjniuk

W biegu pań o obronę mistrzowskiego tytułu będzie chciała postarać się Julia Koralewska. Na starcie pojawią się też doświadczone Justyna Korytkowska, Angelika Mach, Anna Bańkowska czy Iwona Bernardelli.

Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 metrów w Ustce będą pierwszą imprezą o randze krajowego czempionatu, który zorganizuje ten znany nadbałtycki kurort.

Ustka ma naprawdę bardzo duże tradycje lekkoatletyczne. Teraz dzięki zbudowaniu stadionu mamy świetną bazę do szkolenia i organizowania zawodów. W tym roku jako debiutant na niwie organizacji mistrzostw Polski zapraszamy na bieg na 10 000 metrów. Dla nas to i wyzwanie, i honor gościć taką imprezę. Z radością powitamy wszystkich uczestników, sędziów, trenerów i kibiców. Mam nadzieję, że wszyscy wyjadą z Ustki zadowoleni – mówi Radosław Szreder, prezes Ośrodka Sportu i Rozwoju sp. z o.o. w Ustce.

Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 metrów rozpoczną się na stadionie w Ustce w sobotę po godzinie 17:00. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi internetowa stacja KP Sport.

Źródło: PZLA

fot. w nagłówku Tomasz Kasjaniuk