Wings for Life za mniej niż miesiąc. Biegać będą w Poznaniu i 21 innych miastach

11. edycja Wings for Life wystartuje za cztery tygodnie w niedzielę, 5 maja o godzinie 13:00. Do udziału w biegu przygotowuje się już ponad 14 tysięcy Polaków. Dobroczynne wydarzenie odbędzie się w formule stacjonarnej w Poznaniu i aż 21 innych miastach w całej Polsce, dzięki grupowym biegom z aplikacją mobilną. Uczestników wirtualnych zmagań motywować będą głosy Adama Małysza i popularnego podcastera Karola Paciorka.

Grupowe Biegi z Aplikacją to oddolne inicjatywy biegaczy, którzy podejmują się wyznaczenia trasy i zgłoszenia lokalizacji przez formularz na stronie Wings for Life World Run. Dzięki temu, inni uczestnicy mogą dołączyć do biegu i wystartować razem, w wybranym mieście w Polsce.

Na liście dostępnych lokalizacji są już: Warszawa (Park Skaryszewski, Kępa Potocka), Grodzisk Mazowiecki, Wyszków, Opoczno, Lublin, Radomsko, Białystok, Mikołajki, Bydgoszcz, Kalety, Kraków, Rzeszów, Namysłów, Katowice, Opole, Gdańsk, Stęszew, Wrocław, Łeba i Gryfice.

Małysz i jego powiedzonka

By jak najlepiej oddać atmosferę biegu, co roku powstaje dedykowane audio-show w języku polskim. Podczas jedenastej edycji biegu głosem, który „ściga” uczestników będzie Adam Małysz. W roli motywatora wystąpi popularny twórca podcastów, Karol Paciorek.

fot. Piotr Silniewicz

– Jadąc Samochodem Pościgowym w Poznaniu nie mogę przekazać uczestnikom tego, co czuję, ani nakręcić ich do szybszego biegu. W Aplikacji mam dużo większe pole do popisu. Na ten rok przygotowałem selekcję swoich najlepszych powiedzonek i mam nadzieję, że dzięki mnie wszyscy uczestnicy Biegu z Aplikacją Wings for Life World Run będą mogli pochwalić się nowymi życiówkami – powiedział Adam Małysz.

Zapisy trwają

Zapisy do Biegu z Aplikacją będą otwarte do 5 maja do 13:00. Koszt startu to 80 zł, w pakiecie znajduje się w tym roku pamiątkowy t-shirt adidas. Aplikację Wings for Life World Run można pobrać ze sklepu App Store lub Google Play.

fot. Wingmen Media / Red Bull Content Pool

Wings for Life to bieg charytatywny, który startuje jednocześnie na całym świecie. Uczestnicy uciekają przed prawdziwym lub wirtualnym Samochodem Pościgowym, wyznaczającym linię mety. Ich wpisowe w 100% przeznaczane jest na badania, mające pomóc w powrocie do sprawności osobom dotkniętym paraliżem wskutek uszkodzenia rdzenia kręgowego.

W Polsce, Wings for Life  odbywa się w Poznaniu w formule masowego biegu ulicznego, w którym co roku uczestniczy około 8 tysięcy osób. W tym roku pakiety na to wydarzenie rozeszły się w mgnieniu oka. Pozostali zawodnicy wystartują w Biegach z Aplikacją – solo w dowolnej lokalizacji lub w jednym z biegów grupowych. Na liście startowej w tej formule jest już około 6 tysięcy uczestników.

Źródło: Wings for Life

fot. w nagłówku Damian Kramski