YES, I KEN. 16. Bieg Ursynowa startuje z zapisami

23 czerwca biegacze ponownie spotkają się na warszawskim Ursynowie. Atestowana, płaska i bardzo szybka 5-kilometrowa trasa została wytyczona wzdłuż głównej arterii dzielnicy – Alei Komisji Edukacji Narodowej. W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma m.in. pamiątkową koszulkę i medal na mecie. Po kilku latach przerwy za organizację imprezy znów odpowiada agencja Sport Evolution.

Bieg Ursynowa jest od lat jednym z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu stołecznych imprez biegowych. Zawody zawsze wyróżniały się szybką trasą i wysokim poziomem sportowym, a w przeszłości były nawet gospodarzem Mistrzostw Polski w biegach ulicznych na dystansie 5 km.

Podczas tegorocznego 16. Biegu Ursynowa biegacze ponownie będą mieli do pokonania 5-kilometrową trasę wzdłuż Alei Komisji Edukacji Narodowej, ze startem i metą tuż obok Ratusza Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy. To doskonała okazja, by powalczyć o życiówkę na tym dystansie – zwłaszcza, że trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co oznacza, że dystans biegu jest bardzo dokładnie zmierzony, zgodnie z międzynarodowymi standardami pomiaru tras biegów ulicznych.

Zapisy już trwają

Wszyscy chętni mogą już zapisywać się na tegoroczny bieg. Rejestracja prowadzona jest w portalu SlotMarket.pl – link do formularza zgłoszeniowego można znaleźć także na oficjalnej stronie biegu: www.biegursynowa.waw.pl

Regularna opłata startowa wynosi 55 zł. W jej ramach, każdy uczestnik biegu otrzyma numer startowy z chipem do pomiaru czasu, a także pamiątkową koszulkę biegową i medal na mecie. Co więcej, młodzieży do lat 18 oraz seniorom powyżej 65. roku życia przysługuje niższa opłata w wysokości 30 zł. Osoby powyżej 75. roku życia mogą wystartować w biegu bezpłatnie.

– To wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko pozwoli przetestować swoje umiejętności biegowe, ale również da możliwość integracji z innymi biegaczami. 5-kilometrowa trasa wzdłuż Alei Komisji Edukacji Narodowej to doskonałe pole do rywalizacji, ale także do wspólnego spędzenia czasu – uważa Robert Kempa, Burmistrz Ursynowa.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Patronat medialny nad biegiem objął portal Halo Ursynów.

Źródło: Sport Evolution