Dla kogo zwycięstwo w zawodach Wbiegnij na Varso Tower?

Malezyjczyk Wai Ching Soh i Ryoji Watanabe z Japonii będą rywalizować w zawodach Wbiegnij na Varso Tower w Warszawie, które odbędą się w sobotę, 25 maja. Pojedynek świeżo upieczonego mistrza świata w bieganiu po schodach ze zwycięzcą stołecznego biegu sprzed roku zapowiada się ekscytująco.

Mistrz chce to wygrać

Soh i Watanabe przewodzą aktualnie w światowym rankingu Towerrunning World Association i w ostatnim czasie to między nimi rozstrzyga się rywalizacja w najbardziej prestiżowych biegach po schodach na całym świecie. W ubiegłorocznej edycji Wbiegnij na Varso Tower o niecałe 3 sekundy szybszy okazał się Japończyk.

Światowa „jedynka” z Malezji pokazała jednak swoją wyższość podczas niedawnych mistrzostw świata i – choć nie bez trudu – to Wai Ching Soh wrócił z Tajpej z upragnionym tytułem mistrza globu.

– Ten tytuł był moim marzeniem od dawna, ale teraz mam przed oczami już kolejne cele. Nie wygrałem jeszcze w Varso Tower i założenie przed tym biegiem jest proste: poprawić wynik sprzed roku i pobić rekord trasy. Liczę, że pozwoli to odnieść zwycięstwo – mówi Wai Ching Soh.

Zadania Malezyjczykowi na pewno nie ułatwi jego najgroźniejszy rywal, który podkreśla, że bardzo lubi startować w Warszawie. Watanabe ma wielką nadzieję powtórzyć sukces sprzed roku.

Polki wśród faworytek

W rywalizacji kobiet jedną z faworytek będzie Klaudia Krajewska. Polka na niedawnych mistrzostwach świata zajęła 9. miejsce i liczy, że wypracowana w ostatnim czasie forma przełoży się na dobry wynik w Varso Tower.

– Liczę na poprawę swojego czasu sprzed roku i miejsce na podium. Znam już dobrze ten budynek, więc nic mnie tam raczej nie zaskoczy – mówi Krajewska (Polska)

O czołowe lokaty powalczą też na pewno Iwona Wicha i Kamila Chomanicova (Słowacja), która jest aktualnie wiceliderką światowego rankingu.

Wdrapią się wyżej niż Pałac Kultury i Nauki

Zawody Wbiegnij na Varso Tower, objęte honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy, cieszą się z roku na rok rosnącą popularnością. Pakiety startowe tegorocznej, trzeciej już edycji, zostały wyprzedane w rekordowym tempie. Na starcie biegu stanie ponad 800 uczestników, którzy będą mieli do pokonania prawie 1400 schodów wiodących na metę zlokalizowaną na dachu biurowca. To 230 metrów powyżej poziomu ulicy, czyli dwukrotnie wyżej niż taras Pałacu Kultury i Nauki.

Każdy kto dotrze na metę, otrzyma pamiątkowy medal. Dodatkową nagrodą jest niezwykła panorama miasta z 53. piętra Varso Tower. Póki co, udział w biegu to jedna z niewielu okazji, by ją podziwiać. Oficjalne otwarcie tarasów widokowych w Varso Tower jest bowiem planowane w połowie przyszłego roku.

Źródło: Sport Evolution