Mistrz świata wystartuje w IRONMAN 70.3 Warsaw

Gustav Iden, mistrz świata IRONMAN z 2022 roku i dwukrotny zwycięzca mistrzostw świata IRONMAN 70.3, a także ósmy zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Tokio będzie największą sportową gwiazdą tegorocznej edycji IRONMAN 70.3 Warsaw. Nie jest jednak głównym faworytem do zwycięstwa.

Organizatorom polskich zawodów pod szyldem IRONMAN od lat udaje się ściągać nad Wisłę największe gwiazdy światowego triathlonu. Nie inaczej będzie w tym roku. Swój udział w IRONMAN 70.3 Warsaw właśnie potwierdził Gustav Iden.

Gwiazdorska obsada

Utytułowany Norweg ma na swoim koncie tytuły mistrza świata na dystansach IRONMAN oraz IRONMAN 70.3. Iden wraca do ścigania po dłuższej przerwie. Faworytem do zwycięstwa w Warszawie wydaje się być aktualnie jego rodak, Casper Stornes, który ma na swoim koncie wygrane w zawodach IRONMAN 70.3 w Nicei i Indian Wells, a także triumf w prestiżowym wyścigu ITU WTS Bermuda, kiedy to pokonał nie tylko Idena, ale też inną gwiazdę norweskiego i światowego triathlonu – Kristiana Blummenfelta.

Na starcie zobaczymy też wielu innych utalentowanych triathlonistów ze światowej czołówki, w tym Portugalczyka Filipe Azevedo czy Duńczyka Mikiego Taagholta, który rok temu stanął w Warszawie na drugim stopniu podium, a na swoim koncie ma m.in. wicemistrzostwo Europy IRONMAN 70.3 oraz 4. miejsce na Mistrzostwach Świata IRONMAN.

Polscy kibice z pewnością będą trzymać kciuki za dobry występ Tomasza Szali, który niedawno uzyskał kwalifikację na tegoroczne Mistrzostwa Świata IRONMAN. Na liście startowej są też doświadczeni Tomasz Brembor i Miłosz Sowiński, a także Maciej Bruździak, dla którego jest to pierwszy sezon startów na dystansie IRONMAN 70.3.

fot. Bartłomiej Zborowski

W rywalizacji kobiet pasjonująco zapowiada się pojedynek pomiędzy Szwedką Sarą Svensk, Brytyjką Claire Hann oraz reprezentującą Zjednoczone Emiraty Arabskie Lottie Lucas. Przewagą ostatniej z nich może być znajomość warszawskiego wyścigu, który rok temu ukończyła na drugim miejscu. Sara Svensk z kolei zaprezentowała się niedawno z dobrej strony, finiszując jako trzecia podczas IRONMAN 70.3 Mallorca.

Połówka wyprzedana, ale są miejsca na dystans olimpijski

IRONMAN 70.3 Warsaw odbędzie się 9 czerwca. Poza zawodnikami PRO, na liście startowej znajduje się 1,5 tysiąca amatorów, co oznacza, że wyścig został wyprzedany w całości po raz pierwszy w swojej czteroletniej historii. Nadal jednak można zapisać się na krótszy dystans olimpijski, czyli zawody 5150 Warsaw.

Program weekendu IRONMAN 70.3 Warsaw uzupełnią sobotnie biegi dla dzieci Pho3nix IRONKIDS Warsaw i zawody pływackie Swim Series Poland by AQUA SPEED, a także piątkowy Night Run Warsaw, czyli wyjątkowy bieg na dystansie 5 km po ulicach Starego Miasta, ze startem i metą w Multimedialnym Parku Fontann. Na wszystkie te wydarzenia można się jeszcze zapisać.

red

fot. w nagłówku Roj Ferman